Grants, Scholarships

30 листопада 2011 року Європейська Комісія офіційно оголосила нову програму «Горизонт 2020», призначеної об’єднати все фінансування досліджень та інновацій в ЄС.

Горизонт 2020 , наступна рамкова програма для досліджень та інновацій, починається 1 січня 2014 з метою підтримки флагманської ініціативи Європейської Комісії – створення Інноваційного Союзу.

Вона дозволить полегшити виконання науково-дослідних та інноваційних робіт та підвищити їхню ефективність, а також, стимулюватиме зростання та більшу зайнятість, зважаючи на величезні виклики, які стоять перед нашими суспільствами».

Назва нової програми ЄС з фінансування досліджень та інновацій – «Горизонт 2020»-віддзеркалює прагнення забезпечити розвиток нових ідей, економічне зростання та робочі місця на майбутнє. Програма «Горизонт 2020» стане ключовим інструментом впровадження флагманської ініціативи створення Інноваційного Союзу, виконанні зобов’язань, взятих цією ініціативою у відповідності на висновки Європейської Ради від 4 лютого 2011 року та Постанови Європарламенту щодо Інноваційного Союзу від 12 травня 2011 року. Програма «Горизонт 2020» об’єднує всі існуючі програми ЄС з фінансування досліджень та інновацій, включаючи «Рамкову програму з досліджень», «Рамкову програму з конкурентоспроможності та інновацій» і діяльність Європейського Інститут Інновацій та Технологій («ЕІТ»).

Структура програми складається з трьох базових пріоритетів:
  1. Передова наука
  2. Лідерство у промисловості
  3. Суспільні виклики
Основна відмінність між 7 Рамковою програмою  і Горизонтом 2020 полягають у:
  • Об'єднанні досліджень та інновацій в єдиній програмі;
  • Концентрації на міждисциплінарних соціальних викликах, які стоять перед обличчям громадян ЄС;
  • Спрощення участі для компаній, університетів та інших організацій, як із самого ЄС, так і з інших країн.

Детальна інформація за посиланням: http://ec.europa.eu/programmes/horizon2020/

Відповідальний за інформацію: Свєженцева Оксана Іванівна
Дата оновлення: 13.02.2014