Department of Neurorehabilitation with courses of medical psychology, pulmonology and phthisiology

Комплексна тема кафедри: “Особливості клініко-патогенетичних механізмів відновлення функції нервової системи після травматичних, інфекційних та судинних уражень на тлі захворювань інших систем”.

Професорами та доцентами кафедри регулярно проводяться обходи у відділеннях, надаються консультації, асистенти кафедри ведуть хворих, мають нічні чергування, приймають участь в роботі лікувально-діагностичної комісії ЦЛКК; у засіданнях Колегії Департаменту охорони здоров’я Закарпатської області і т.д.

Працівниками курсу неврології разом з практичними лікарями судинного відділення Ужгородської центральної міської клінічної лікарні проводиться вивчення впливу магнітотерапії на відновлення рухової активності у хворих, що перенесли мозковий інсульт.

Працівниками курсу фізіотерапії, медичної реабілітації та курортології разом з практичними лікарями проводиться вивчення впливу унікальних природних лікувальних факторів Закарпаття на хворих із захворюваннями органів опори і руху, серцево-судинної системи, хронічними захворюваннями органів дихання і травлення у комплексі із сучасними новітніми фізіотерапевтичними технологіями.

Навчальні посібники:

Пулик О.Р., Шнайдер Н.О., Гирявець М.В. Когнітивні порушення судинного ґенезу – Навчальний посібник. – Видавництво: ФОП Папп В.В. – 2014. – 48 с.

Патенти:

  1. Пулик О.Р. Деклараційний патент на корисну модель №  67250 МПК А61В 5/00 Спосіб лікування постінсультних когнітивних порушень за Пуликом / О.Р. Пулик; заявник ДВНЗ «Ужгородський національний університет»; заявлено 13.07.2011; опубліковано 10.02.2012, Бюл. №3.
  2. Пулик О.Р. Деклараційний патент на корисну модель №  68225 МПК А61В 5/02 Спосіб динамічної оцінки когнітивних функцій та клінічного стану хворих з гострими порушеннями мозкового кровообігу за Пуликом / О.Р. Пулик; заявник ДВНЗ «Ужгородський національний університет»; заявлено 14.06.2011; опубліковано 26.03.2012, Бюл. №6.
  3. Пулик О.Р. Деклараційний патент на корисну модель № 68226 МПК А61В5/02 Спосіб  динамічного спостереження за хворими з когнітивними порушеннями під час реабілітаційного лікування / О.Р. Пулик; заявник ДВНЗ «Ужгородський національний університет»; заявлено 14.06.2011; опубліковано 26.03.2012, Бюл.№6.

Заняття проводяться з використанням навчальних посібників, методичних рекомендацій („Судинні захворювання головного мозку”, „Епілепсія”, „Лікування психічних розладів”, „Методи патопсихологічного обстеження”, „Методи психіатричного дообстеження”, „Психофармакологія в таблицях”, „Моделі корекції аутоагресивної поведінки для лікарів загальної практики – сімейної медицини з питань психіатрії”, „Методи діагностики та профілактика аутоагресивної  поведінки при післяпологових розладах”, „Медична реабілітація хворих у санаторно-курортних закладах Закарпаття”, „Особливості використання фізіотерапевтичних методів у лікуванні осіб похилого віку”, „Особливості використання фізіотерапії та фізіопунктури у дитячій практиці”, „Застосування фізичних вправ у комплексі реабілітаційного лікування у вагітних при неправильних положеннях плода, післяпологовому періоді та патологічних станах”, „Застосування фізичних вправ у комплексі реабілітаційного лікування у вагітних з нормальним перебігом вагітності”, “Використання природних та преформованих  лікувальних факторів”, „Стандартні схеми внутрішнього застосування мінеральних вод при захворюваннях внутрішніх органів”,  „Використання лікувальної фізкультури у комплексному лікуванні остеохондрозу хребта”, „Лікувальна фізкультура у системі реабілітації терапевтичних хворих”, „Лікувальна фізична культура та гідрокінезотерапія у комплексній реабілітації хворих після ендопротезування кульшового суглобу”, „Лікувальна фізична культура при ураженнях центральної нервової системи”, „Міофасціальний синдром. Фізіотерапевтичні методи лікування”, „Небулайзерна терапія в клінічній практиці”, ”Лікувальна фізична культура при захворюваннях серцево-судинної системи”, ”Лікувальна фізична культура при захворюваннях серцево-судинної системи”, ”Лікувальна фізична культура при захворюваннях органів дихання”, ”Лікувальна фізична культура у неврології”, ”Лікувальна фізична культура в акушерстві та гінекології”).

Заняття проводяться з екскурсійними поїздками до санаторно-курортних закладів області, використанням тестово-контролюючих комп’ютерних програм для вхідного, поточного та вихідного контролю знань, критеріїв оцінок, питань до екзаменаційних білетів з кожного фаху, для заключного іспиту використовуються атестаційні комп’ютерні програми, затверджені МОЗ України.

Розроблено довідкове видання “Оздоровниці Закарпаття” з історичною інформацією, місцезнаходженням, показаннями та протипоказаннями до санаторно-курортного лікування, вказано основний лікувальний фактор, перелік лікувально-оздоровчих та загальних послуг, адресу, дозвілля тощо щодо санаторіїв: “Карпати”, “Верховина”, “Квітка полонини”, “Поляна”, “Сонячне Закарпаття”, “Кришталеве джерело”, “Синяк”, “Шаян”.

В реабілітаційних відділеннях медичних закладів області проводиться організаційно-методична та науково-консультативна робота з боку працівників кафедри, до наукових пошуків та удосконалення методів лікування залучаються практичні лікарі.

 

 

 

 

Відповідальний за інформацію: Пулик Олександр Романович
Дата оновлення сторінки: 28.02.2019