Department of Surgical Disciplines

Працівниками кафедри хірургічних дисциплін виконується наукова робота за темою: «ІНТРААБДОМІНАЛЬНА ГІПЕРТЕНЗІЯ (СИМПТОМАТИКА, ПАТОГЕНЕЗ, ПРОФІЛАКТИКА, ЛІКУВАННЯ) ТА ЇЇ ВПЛИВ  НА ВИНИКНЕННЯ І РОЗВИТОК ПАТОЛОГІЧНИХ СИНДРОМІВ ТА УСКЛАДНЕНИЙ ПЕРЕБІГ ХІРУРГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ.» Науковий керівник кандидат медичних наук, професор Пацкань Богдан Михайлович

Участь в міжнародних та вітчизняних конференціях:

Міжнародна конференція «Сучасні тенденції у лікуванні неспецифічних захворювань товстої кишки» 22-24 травня 2018р., м. Мюнхен, Німеччина (Пацкань Б.М., Росул М.В.)

Кадавер курс: Анатомія та хірургія кистєвого суглобу, кисті та пальців″  , 18.09-23.09.2018, Graz, Austria; (Василинець М.М.)

АО Trauma, December  7-8, 2018, Davos, Switzerland (Шманько О.П., Василинець М.М.)

Участь в іноваційному круглому столі, присвяченому рефракційних результатів катаральної хірургії,квітень 2018,Корк (Ірландія) (Беляєв В.Д.)

Участь в Світовому Конгресі Офтальмологів, 16-19 липня 2018, м. Барселона (Іспанія) (Беляєв В.Д.)

Участь в Європейському конгресі «Євроретина», вересень 2018,Відень, Австрія(Беляєв В.Д.)

Участь в 36-му Конгресі ESCRS 22-26 вересня 2018, Відень, Австрія

Участь в конференції « Самміт Інноваційних  Технологій Алкон»,8-9 грудня 2018 року(Беляєв В.Д.)

Участь в 1 Східно-Європейському симпозіумі-Київ, 10 листопада 2018(Беляєв В.Д.)

Участь в зїзді офтальмологів України, 23-25 травня 2018,м.Одеса, Україна (Беляєв В.Д.)

В 2018 співробітники кафедри Шманько О.П. і Василинець М.М. приймали участь в кадавер курсах, мастер-класах  (Швейцарія, м. Давос; Португалія, м. Порто; Франція) з навчальних програм найновітніших технологій хірургічного лікування пошкоджень.

  Барселона, Іспанія, 2018, штаб квартира світового лідера з офтальмології Алкон.

 Тут народжуються штучні кристалики (Ірландія).

З 19 по 22 вересня 2018 року викладач кафедри хірургічних дисциплін ФПО Василинець Михайло Михайлович проходив стажування на кадавер-курсах AOtraumaCours Management of the Hand and Wrist-Лікування переломів кистєвого суглобу та кисті в м.Грац(Австрія) на базі Інституту  анатомії медичного університету.

Навчальний процес тривав 4 дні з 8.00 до 18.00 і був побудований з лекційного матеріалу (2-3 лекції) та практичних занять в кадаверному залі. За період навчання освоїли нові методи оперативних втручань- артроскопія, артродезування та ендопротезування кистєвого суглобу.

Надзичайно цікаво було ознайомитись з технікою сухожильних транспозицій при застарілих пошкодженнях периферичних нервів та принципами корегуючих остеотомій при неправильно-консолідованих переломів дистального епіметафізу променової кістки.

Щорічно в  вересні в Граці (Австрія) в Інституті Анатомії  на базі медичного університету проходять кадавер- курси з 09 до 25 вересня по різних циклах- перші 6 днів по доступам та остеосинтезу верхніх та нижніх кінцівках, потім 4 дні-анатомія та хірургія тазу та вертлюгової западини,слідуючі 4 дні-анатомія та хірургія гомілково-ступневого суглобу та ступні, і закінчують цикл- 4 дні по анатомії та хірургії кистєвого суглобу та кисті.

В 2015р.  Михайло Василинець відвідав цикл «Хірургічні доступи та остеосинтез»,  щоб подивитися та по можливості вивчити правильність вибору та правильного проведення хірургічного доступу. Курсантів зібралося велика  кількість, близько 200 учасників з 34 країн світу. Курси розпочинались о 8год 15хв та проходили таким чином: зранку нам проводили 1-2 лекції, після чого ми йшли в кадавер-зал для відпрацювання того чи іншого доступу та препарування основних нервів та судин (фото).

Кожне нове завдання, новий доступ в кадавер-залі починався з повторення знань анатомії, а саме: учасники вивчали особливості прикріплення м’язів, проходження нервів та судин, місця основних біфуркацій, ретельно розбирали топографічну анатомію на різних рівнях. Всіх розподілили по 4 курсанта на один кадавер, із розрахунку - одна кінцівка на 2 курсанти. Почергово  розбирали анатомію й доступи від ключиці до п’ятки. Кожен новий доступ викладачі виконували й в реальному часі - всім транслювали по відео-онлайн, дивлячись яке відтворювали все на свому кадавері. На 4-й день  розділили на 5 підгруп для яких в послідовному порядку розповідали особливості інтрамедулярного остеосинтезу на пластикових кістках, особливості хірургічних доступів та топографічну анатомію при операціях  на тазу та ознайомили з особливостями аутодермопластики шкірними та мязевими лоскутами на гомілці. На 5 день провели лекції та практичні заняття по компартмент синдромах – правильний підхід при діагностиці та тактики подальшого ведення хворих. І так тривалі курси швидко й незамітно підішли до завершення близько 12 год. Бажаючі мали змогу ще залишитися на лекції по особливостям дитячої травматології (за додаткову оплату). Вручили сертифікати й побажали щасливої дороги.

В кінці першого дня навчання  провели екскурсію на центральну площу старого міста Грац. 

Учасників завели в ратушу (на фото місцевий парламентрій, адміністрація міста), де провели невеличку лекцію про місто й визначні місця міста. Там всіх привітав заступник мера міста Грац й закінчилась екскурсія «брейком» від уряду міста. Кожного дня  мали час на екскурсії та прогулянки містом після навчання. Відвідали багато цікавих пам’ятних місць, познайомилися з лікарями з інших країн, та зустріли нових друзів і однодумців.

  В 2016.р Михайло Василинець пройшов цикл  «Анатомія та хірургія тазу та вертлюгової западини». Цей цикл справив найбільші враження, тому що в нашій державі цей сегмент ушкоджень опорно-рухового апарату найменьш висвітлений, немає чітких протоколів надання первинної і вторинної допомоги постраждалим з пошкодженням тазового кільця.

 В 2017р. Михайло Василинець разом з доцентом Шманьком О.П повторно пройшов курс по анатомії та хірургії тазового кільця та вертлюгової западини, як найскладнішого розділу травматології та ортопедії. Освоїли сучасні підходи та принципи хірургії тазового кільця,вивчили всі доступи до вертлюгової западини,диференційовано розібрали який тип імпланту і метод фіксації необхідно вибрати при переломах ілео-сакральної зони.

З 19 по 22 вересня 2018 року Михайло Василинець проходив стажування на кадавер-курсах AOtrauma Cours

 Management of the Hand and Wrist-Лікування переломів кистєвого суглобу та кисті в 

Навчальний процес тривав 4 дні з 8.00 до 18.00 і був побудований з лекційного матеріалу (2-3 лекції) та практичних занять в кадаверному залі. За період навчання освоїли нові методи оперативних втручань- артроскопія, артродезування та ендопротезування кистєвого суглобу.

Надзичайно цікаво було ознайомитись з технікою сухожильних транспозицій при застарілих пошкодженнях периферичних нервів та принципами корегуючих остеотомій при неправильно-консолідованих переломів дистального епіметафізу променової кістки.

Кожному ортопеду-травматологу,особливо молодим,які починають свій трудовий шлях, викладачі кафедри хірургічних дисциплін ФПО рекомендують пройти стажування на цих кадавер-курсах де тісно поєднуються теоретичні знання,вдосконалення хірургічної техніки та здобуття практичних навичок. 

 

Відповідальний за інформацію: Пацкань Богдан Михайлович
Дата оновлення сторінки: 28.02.2019