Project "Ukraine - Norway"

«Перепідготовка і соціальна адаптація військовослужбовців та членів їх сімей в Україні»

Про проект

Основу проекту складає професійна перепідготовка цільової групи на цивільні спеціальності, що користуються попитом на ринку праці України, сприяння учасникам проекту у правовій та соціальній адаптації до умов життя у громадянському суспільстві. Виконавцями основної частини проекту є навчальні заклади України і норвезький університет NORD, які організовують і здійснюють професійну перепідготовку учасників проекту за обраними спеціальностями в обсязі 500 академічних годин. В результаті виконання завдань курсової перепідготовки випускники отримують три документи: свідоцтво про професійну перепідготовку державного зразка (від навчального закладу України), спільний сертифікат університету NORD та українського навчального закладу, спільний диплом Міністерства закордонних справ і Міністерства оборони Норвегії.

У ході професійної перепідготовки учасники проекту отримують допомогу у правовій адаптації, психологічній реабілітації, працевлаштуванні та організації власного бізнесу. Це завдання вирішують громадські організації, фонди, державні установи, місцева адміністрація та підприємства малого бізнесу та координується Міжнародним фондом соціальної адаптації. Проект фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії за участю українських партнерів проекту. Обсяг додаткових послуг учасникам проекту, що надаються українськими партнерами, становить не менше 20% від загального обсягу фінансування з норвезького боку. Основним критерієм якості проекту є покращення умов життя його учасників. Оцінка результатів проекту здійснюється після закінчення курсової перепідготовки, через три місяці і через рік.

Як стати учасником проекту?

Учасником проекту може стати військовослужбовець Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби України з надзвичайних ситуацій,учасники АТО. Також учасниками проекту можуть бути військовослужбовці, що підлягають звільненню у поточному році. Участь в проекті можуть брати дорослі члени сімей вищезазначених категорій військовослужбовців.

Документи, необхідні для зарахування до складу учасників проекту:

  1. Фотографія 3х4 - 1 шт.;
  2. Копія паспорта громадянина України (1-а, 2-а, і сторінка з реєстрацією);
  3. Для діючих військовослужбовців - довідка з частини про передбачуване звільнення;
  4. Для звільнених військовослужбовців - копія одного з документів, що підтверджують його належність до категорії військовослужбовця (військовий квиток, посвідчення Ветерана ВС, витяг з наказу про звільнення, довідка з Військкомату);
  5. Для члена сім’ї (чоловік, дружина, дорослі діти) - копія одного з документів, що підтверджують належність до сім’ї військовослужбовця;
  6. Заява на ім’я організації або представника проекту “Україна - Норвегія” з проханням про зарахування кандидатом на участь в проекті “Україна – Норвегія”.

Умови реалізації проекту в Закарпатті

Партнерами проекту «Україна - Норвегія» в Закарпатті є Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Фонд Соціальної Адаптації» (м.Київ) та громадська організації «Наше рідне Закарпаття». Виконавцями основної частини проекту є  Ужгородський Національний університет і норвезький університет NORD, які організовують і здійснюють професійну перепідготовку учасників проекту за обраними спеціальностями в обсязі 500 академічних годин.

З лютого 2018р. на базі Ужгородського Національного університету розпочалось навчання за фахом «МЕНЕДЖМЕНТ ТУРИСТИЧНОЇ ТА ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННОЇ СФЕРИ».

Під час занять слухачам викладатимуться наступні дисципліни:
менеджмент і маркетинг готельно-ресторанної справи, ресторанна та барна справи, основи гастрономії, фінансово-економічна грамотність, бізнес-планування та ведення власної справи, ринки і конкуренція, електронна комерція, комунікації, інтелектуальна власність у ресторанному бізнесі та туризмі , профільна англійська мова, психологія безконфліктного спілкування, креативне бізнес-мислення, соціальне підприємництво.

Підписання договору про співпрацю

Підписання договору про співпрацю

Підписання договору про співпрацю

  

7 лютого 2018 року в Ужгородському національному університеті відбулася зустріч ректора, Володимира Івановича Смоланки із президентом Міжнародного Фонду Соціальної Адаптації Владимир Рубцов. Також до заходу долучилися перший проректор УжНУ – Сливка Олександр Георгійович, завідувач кафедри соціології та соціальної роботи, туризмознавець Закарпаття, професор Федір Федорович Шандор, представники громадської організації «Наше рідне Закарпаття» Ольга Костянець та Сергій Кузнєв, ректор Чернігівського національного технологічного університету Сергій Шкарлет.

Колеги обговорювали план реалізації проекту «Україна – Норвегія» в Ужгороді. Упродовж візиту було підписано два договори з реалізації проекту в регіоні: із Ужгородським національним університетом, відповідальним за професійну перепідготовку, та громадською організацією «Моє рідне Закарпаття», відповідальною за комлектування навчальної групи, психологічну та правову адаптацію, сприяння у працевлаштуванні та подальше консультаційне супроводження групи.

 Відкриття проекту

Відкриття проекту

Відкриття проекту

Відкриття проекту

Урочисте відкриття проекту «Україна - Норвегія» в Ужгороді.

26 лютого 2018 року, вперше в Закарпатті, відбулося урочисте відкриття проекту професійної перепідготовки та соціальної адаптації.

Академнаставником групи з 30 осіб, які протягом трьох місяців опановуватимуть менеджмент туристичної та готельно-ресторанної сфери, став завідувач кафедри соціології та соціальної роботи, професор УжНУ Федір Шандор.

Професійна перепідготовка стартує за фахом «МЕНЕДЖМЕНТ ТУРИСТИЧНОЇ ТА ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННОЇ СФЕРИ». Окрім того, учасники пройдуть тренінги, семінари та майстер-класи, що будуть корисними при пошуку роботи або ж для організації власної справи. Заплановано два практичні виїзди, безпосередньо в туристично-готельні комплекси, а також програмою передбачено консультації психологів, що допоможуть адаптуватися у цивільному житті після військової служби.

На захід залучені слухачі курсу, керівництво університету, а саме доктор філософських наук, професор Шандор Ф.Ф., член правління Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний Фонд Соціальної Адаптації» - координатор проекту в Західному регіоні Тетяна Шаповалова, директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА Ман Д.М., заступник міського голови Білак О.П., члени громадської організаціїии"НашеиріднеиЗакарпаття". 

Бажаємо учасникам проекту успіхів в навчанні та реалізації ідей.