Інститут державного управління та регіонального розвитку

Інститут створений в червні 1997 року як логічне завершення і розвиток кращих традицій, здобутків, моделей функціонування Програми "Центр державного та місцевого управління" (ЦДМУ), що діяла протягом 1995-1997 років при Ужгородському державному університетів рамках інституційного партнерства з університетом Джорджії, США. Діяльність ЦДМУ фінансувалася Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) при адмініструванні Ради міжнародних досліджень та обмінів (IREX).

Директор Інституту –кандидат історичних наук, професор Палінчак Микола Михайлович

Інститутом випущено: 4 колективні праці, 28 матеріалів міжнародних науково-практичних конференцій, більше 90 методичних матеріалів з актуальних проблем державного управління.

Мета інституту - забезпечувати наукові та консультаційні послуги для органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських та приватних організацій.

 Основні напрямки діяльності:

  • Аналіз теоретичних проблем державного управління та пошук оптимальних шляхів їх вирішення;
  • Вивчення впливу державної політики на розвиток регіону та вироблення альтернативних моделей для прийняття оптимальних рішень в цій сфері;
  • Розробка програм підвищення кваліфікації та підготовки державних службовців різних категорій;
  • Консультативна, експертна, інформаційно-технічна допомога органам державного управління, місцевого самоврядування, громадським організаціям, бізнесовим структурам;
  • Публікація навчальних посібників, довідників, теоретичних досліджень;
  • Впровадження інформаційних технологій в діяльність органів державного управління та місцевого самоврядування.

 Здобутки Інституту стали можливими завдяки активності співробітників та підтримці міжнародних фондів. Зокрема Фонду Карпатського Єврорегіону, IREX, IATP, фонду "Відродження".

В активі Інституту чимало прикладних досліджень для органів державної влади та місцевого самоврядування. Одним із найбільш успішним став проект економічного розвитку громади (ПЕРГ) – це проект, який реалізовувався протягом  чотирирічний терміну, що розпочався 1 січня 2004 року і тривав до 31 грудня 2007 року. Проект був профінансований Канадською агенцією міжнародного розвитку (КАМР) уряду Канади, а його менеджмент здійснювався Канадським бюро міжнародної освіти (КБМО). КБМО є Канадською національною недержавною організацією (НДО), яка має десятилітній досвід діяльності в Україні та понад тридцятирічний досвід менеджменту міжнародних проектів по всьому світу.

Відповідальний за інформацію: дирекиор інституту ДУРР, Палінчак Микола Михайлович
Дата оновлення сторінки: 27.11.2013р.