Д 61.051.01 (Фізичний факультет)

У ДВНЗ «Ужгородський національний університет» згідно наказу МОНУ № 654 від31 травня 2013 року створена спеціалізована вчена рада Д 61.051.01 з правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) фізико-математичних наук за спеціальностями 01.04.04 «Фізична електроніка» та 01.04.10 «Фізика напівпровідників і діелектриків» строком на три роки.

Голова ради:

Блецкан Дмитро Іванович, д.ф.-м.н., професор, професор кафедри, ДВНЗ «Ужгородський національний університет», спеціальність 01.04.10.

Заступник голови:

Шафраньош Іван Іванович, д.ф.-м.н., професор, завідувач кафедри, ДВНЗ «Ужгородський національний університет», спеціальність 01.04.04.

Вчений секретар:

Міца Володимир Михайлович, д.ф.-м.н., професор, професор кафедри, ДВНЗ «Ужгородський національний університет», спеціальність 01.04.10.

Паспорт спеціальності 01.04.10 "Фізика напівпровідників і діелектриків"

I. Формула спеціальності:

Галузь науки, яка теоретично й експериментально досліджує фізичні процеси в напівпровідниках і діелектриках, вивчає структури цих речовин, застосовує наукові дослідження для створення нових технологій, джерел випромінювання, пристроїв для підсилення та перетворення електромагнітних коливань.

ІІ. Напрями досліджень:

• Зонна структура.
  • Екситонні стани в напівпровідниках, вплив на них структурних і радіаційних дефектів, домішок.
  • Провідність і явища перенесення в ізотропних та анізотропних напівпровідниках.
  • Нерівноважні електронні процеси (фотопровідність, люмінесценція, фоторушійні сили, гальваномагнітні та фотомагнітні явища, нерівноважні електронні процеси в анізотропних напівпровідниках).
  • Електронно-атомні процеси в напівпровідниках.
  • Гетероструктури та фізичні явища в них.
  • Оптична спектроскопія та радіоспектроскопія, резонансні явища в напівпровідниках.
  • Процеси релаксації та кінетичні явища, електрон-фотонна взаємодія.
  • Явища в плівках і на поверхні напівпровідників і діелектриків, багатошарові структури.
  • Фізика контактних явищ.
  • Ефекти, пов'язані з переходом напівпровідникової системи до низьковимірності; фізичні явища у низьковимірних напівпровідникових і діелектричних структурах, зокрема наноструктурах.
  • Матеріали функціональної електроніки: багатошарові, варізонні й інші гетероструктури, нелінійні напівпровідники та матеріали з керованими властивостями.
  • Параметричні ефекти в напівпровідниках і діелектриках.
  • Методи діагностики фізичних властивостей напівпровідників і діелектриків.
  • Фізичні основи технології, нові види напівпровідникових матеріалів.
  • Фізичні основи розроблення нових напівпровідникових приладів.

Паспорт спеціальності 01.04.04 "Фізична електроніка"

I. Формула спеціальності:

Галузь науки, яка теоретично та експериментально досліджує взаємодії вільних носіїв заряду з електромагнітними полями в джерелах випромінювання та підсилювачах, фізичні явища, які відбуваються за участю електронів та іонів у вакуумі, газах, твердих тілах і на поверхні, зокрема явища електронної емісії, фізичні основи створення нових електронних, напівпровідникових і квантових генераторів і підсилювачів електромагнітних хвиль і коливань.

II. Напрями досліджень

• Лінійна та нелінійна взаємодія електронів, іонів і молекул з електромагнітними полями (експериментальні дослідження мікроскопічна та макроскопічна теорії); лазери оптичного, інфрачервоного та субміліметрового діапазонів.
  • Збудження електромагнітних хвиль і коливань у резонаторахіз потоками електронів.
  • Регулярні коливання в джерелах електромагнітного випромінювання, детекторах і підсилювачах і дослідження їх у стані динамічного хаосу.
  • Електронна й іонна емісії з твердих тіл і рідин; фізичні явища на поверхні, що визначають емісійні властивості твердих тіл і рідин.
  • Елементарні та колективні процеси розсіювання, іонізації, збудження в газах і газових розрядах.
  • Фізика іонних пучків.
  • Зіткнення заряджених і нейтральних частинок із поверхнями твердих тіл.
  • Фізичні основи методів дослідження, що ґрунтуються на використанні електронної та іонної емісії.
  • Електронна й іонна оптика.
  • Застосування результатів наукових досліджень у галузі фізичноїелектроніки.
  • Примітка: використання методів фізичної електроніки для дослідження:
  •  фазових переходів на поверхні твердих тіл належать до спеціальності 01.04.07
  • фізика твердого тіла;
  • колективних процесів у високотемпературній плазмі належать до спеціальності 01.04.08 – фізика плазми.

Відповідальний за інформацію: Міца Володимир Михайлович, д.ф.-м.н.
Оновлення: 25.09.2015