З метою професійного вдосконалення післядипломної освіти 23-24 березня 2018 року вперше пройшов теоретично-практичний курс на тему: «Невідкладні стани в амбулаторній практиці лікаря- стоматолога»

Алгоритми дій. Як не розгубитися, коли розвився невідкладний стан у пацієнта. Що конкретно можна зробити якщо у пацієнта алергічна реакція, анафілактичний шок, гостра серцево-судинна недостатність, раптова зупинка кровообігу.
Місце проведення: м.Ужгород, вул. Університетська,16а, стоматологічний факультет
Модератор – Маляр-Газда Неля Миколаївна кандидат медичних наук за спеціальністю анестезіологія та інтенсивна терапія, доцент. Вдосконалення на базі національного медичного університету імені Богомольця 2011 р.; майстер клас по анестезіології та інтенсивній терапії при ортопедичних оперативних втручаннях Пейч (Угорщина) 2015 р.; cтажування по сучасних методах знеболення та проведенню СЛР за стандартами Європейської ради Будапешт (Угорщина) 2017 р.. Постійний учасник програми BMJ (British Medical Journel) learning.

Теоретичні основи:
  1. Діагностика невідкладних станів. Як швидко зрозуміти, що потрібно робити.
  2. Клінічна смерть, що це таке та як її діагностувати
  3. Визначення серцево-легеневої реанімації, стадії та етапи.
  4. Етіологія, механізми розвитку, діагностика та лікування алергічних реакції, анафілактичного шоку.
  5. Як відрізнити непритомність чи колапс від анафілактичного шоку
  6. Гострі серцево-судинні розлади (непритомність, колапс, гострий коронарний синдром, гіпертонічний криз). Особливості розвитку, перебігу, діагностики та лікування.

Практична частина:
На базі університетської стоматологічної поліклініки кожен курсант має освоїти

1. Відпрацювання на манекені та ознайомлення з можливостями матеріально-технічного забезпечення проведення серцево-легеневої реанімації:

• - оволодіння прийомом Сафара,
  • - особливості використання повітропроводів,
  • - можливості використання ларенгіальної маски, комбітюба,
  • - методика проведення штучної вентиляції легень різними методами,
  • - методика використання мішка Амбу,
  • - особливості проведення закритого масажу серця,
  • - ознайомлення з роботою автоматичних дефібриляторів,
  • - шляхи введення медикаментозних препаратів під час розвитку невідкладних
  • станів.

2. Ознайомлення з стандартами проведення СЛР згідно рекомендацій Європейської ради по ресусцитації 2015 року (BLS – basic life support, ALS – advanced life support).

3. Відпрацювання основних дій згідно уніфікованого клінічного протоколу екстреної допомоги при медикаментозній алергії, включаючи анафілаксію (Наказ МОЗ № 916 від 30.12.2015).

По завершенні курсу видається сертифікат загального зразка на володіння навичками проведення серцево-легеневої реанімації згідно рекомендацій Європейської ради (BLS – basic life support, ALS – advanced life support) з розрахунком балів до шкали значень виду діяльності згідно наказу №484.
Відповідальна особа по реєстрації: провідний спеціаліст з питань післядипломної освіти Яремчук Наталія Василівна, тел. 066-686-64-72, електронна адреса stomatkafedra2@ukr.net.