Доповнення Cyramza збільшує виживаність без прогресування при раку легенів першої лінії EGFR

Додавання інгібітора VEGF рамуцирумаб (Cyramza) до лікування на першій лінії недрібноклітинного раку легенів, що мутантний EGFR (NSCLC) значно уповільнило прогресування захворювання, показало міжнародне випробування RELAY III фази.

У пацієнтів IV стадії із мутаціями делеції екзону / L858R, які отримували ерлотиніб (Тарцева), середня виживаність без прогресування досягла 19,4 місяця з додаванням рамуцирумабу порівняно з 12,4 місяця з плацебо (HR 0,59, 95% ДІ 0,46-0,76 , P <0,0001), Казухіко Накагава, доктор медичних наук, Університету Кіндая в Осаці, Японія, та його колеги.

"Рамуцірумаб плюс ерлотиніб забезпечив вищу виживаність без прогресування порівняно з плацебо плюс ерлотиніб у перших рядах метастатичних EGFR-мутованих NSCLC. Безпека відповідала встановленим профілям безпеки окремих сполук та метастатичній популяції NSCLC", - написала група Nakagawa в Lancet Oncology . "Режим RELAY, отже, є новим життєздатним варіантом лікування для початкового лікування пацієнтів з мутаційним NFLC, мутованим EGFR, мутованим".

Хоча загальний показник відповіді був схожим, 76% у групі комбінованих проти 75% у групі монотерапії, середня тривалість відповіді була вищою за ерлотиніб-рамуцірумаб (18,0 проти 11,1 місяця).

Однак загальні дані про виживання (ОС) були незрілими. У 12 місяців 94% у групі монотерапії були живими порівняно з 93% у комбінованій групі. За 24 місяці ці показники складали відповідно 79% та 83%. Але автори зазначають, що оцінка часу до другого прогресування, яка може послужити потенційним сурогатом для ОС, "припускають, що ефект лікування рамуцирумабом плюс ерлотинібом зберігався після припинення досліджуваного лікування і що пацієнти зберігали користь від комбінації лікування через їх друга прогресія ».

Висновки з RELAY відображають аналогічне випробування (NEJ026) у цій обстановці, де додавання анти-VEGFA антитіла бевацизумаб (Avastin) до ерлотинібу покращило ПФС порівняно з ерлотинібом (16,9 проти 13,3 місяця).

"Ramucirumab, людське моноклональне антитіло до IgG1, вибірково націлює VEGFR2, тим самим блокуючи сигналізацію, опосередковану VEGFA, VEGFC та VEGFD, у NSCLC", - пояснила група Nakagawa. "Отже, рамуцірумаб має потенціал до більш широкої протипухлинної активності, ніж інгібітори VEGFA."

У супровідній редакції Рафаель Розелл, доктор медичних наук, та Карлос Педраз-Валдунсіель, обидва з Автономного університету Барселони в Іспанії, вказали на низький рівень повного реагування з додаванням блокади VEGFR2 (1% у РЕЛАЙ та 7% у NEJ026) і поставив під сумнів обґрунтування існуючого підходу.

"Хоча поєднання ерлотинібу з бевацизумабом або рамуцірумабом показало більш тривале виживання без прогресування, ніж ерлотиніб поодинці, воно може активувати Met, як це було показано в ракових клітинах, наслідками яких є інвазія та метастази", - написали вони. "На жаль, ця гіпотеза не легко довести".

Розелл і Педраз-Валдунсіель припустили, що інші комбінаторні підходи з наявними на даний момент препаратами можуть надавати більшу користь у запобіганні резистентності до лікування мутантної хвороби EGFR.

З моменту початку роботи RELAY розвивалося лікування на мутації EGFR, мутованої EGFR, на першому ряду. У США пацієнтів лікують лише неертінібіном (Тагріссо) на підставі результатів дослідження FLAURA, який останнім часом повідомляв про майже 7-місячну перевагу ОС проти вибору лікарем ерлотинібу або гефітінібу (Iressa).

З 2016 по 2018 рік RELAY рандомізував 225 пацієнтів IV стадії NSCLC без участі мозку до орального ерлотинібу (150 мг щодня) плюс плацебо та 224 пацієнтів до ерлотинібу плюс внутрішньовенного рамуцирумабу (10 мг / кг) кожні 2 тижні у 100 центрах у 13 країнах. Середній вік пацієнтів становив близько 65 років, і приблизно три чверті когорти були азіатськими, а 22% - білими.

Коефіцієнти стратифікації включали тип мутації статі, географії та EGFR. Перевага ПФС щодо рамуцірумабу порівняно з плацебо була подібною незалежно від типу мутації:

Вилучення Екзону 19: 19,6 проти 12,5 місяців

Мутації L858R: 19,4 проти 11,2 місяця

Поширені побічні явища 3/4 ступеня лікування (АЕ) включали гіпертонію (24%) та прищі дерматиту (15%) у поєднанні; і дерматит акнеїформ (9%) та підвищення рівня печінкових ферментів (8%) у групі ерлотинібів. Повідомлялося про серйозні АЕ у 29% пацієнтів у рамуцирумабі проти 21% у групі плацебо.