Екскурсія студентів фармацевтів у ботсад
В рамках навчальної практики з «Фармакогнозії» відбулася екскурсія студентів 4-го курсу медичного факультету спеціальності «Фармація» до ботанічного саду УжНУ, для ознайомлення з лікарською флорою, тропічними та субтропічними рослинами. Першочергово акцентувалась увага на фармакологічні властивості та використання в медицині лікарських представників. Ботанічний сад УжНУ є однією з окрас нашого міста, радуючи відвідувачів своїми колекціями дерев, чагарників, ліан, одно- та багаторічними квітковими рослинами, які походять з країн Середземномор’я, Америки, Японії, Китаю, Кавказу, Криму. Будучи розташованим у центральній частині міста, вздовж правого берега річки Уж, м’який клімат, захищеність від вітрів, створилися умови для приживання переселених рослин з віддалених регіонів. Найбільшу частину експозиції займає дендрарій (колекція деревно-чагарникових рослин, зібраних з різних країн світу), він побудований по ботаніко-географічному принципу – Америка, Азія, Європа, а знайомство з ботанічним садом починається з партеру – тут можемо побачити самшит вічнозелений, будлею Давида, кизильник горизонтальний, тюльпанове дерево, калікант квітучий, 6 видів магнолій, вістерію китайську (гліцинія), гібіскус сирійський, метасеквойю, гінкго дволопатеве та лаванду вузьколисту.
Ознайомлення з «Зеленим класом» просто неба:
Студенти 4-го курсу медичного факультету спеціальності «Фармація» разом з викладачами практики з «Фармакогнозії» Крч Христиною Людвігівною, Качур Іваном Івановичем та Качур Олесею Іванівною.
Екскурсію проводила завідувач відділу природної флори та дендрології Копинець Надія Іванівна:
Одним із цікавих куточків ботанічного саду є оранжерея, де зібрано колекцію тропічних та субтропічних рослин, яка нараховує близько 500 видів, форм та сортів, ознайомлення з якими проводила нам завідувач відділом тропічних та субтропічних рослин Бабенко Галина Григорівна:
Першими зустрічають рослини, крони яких витягнулись під саму стелю.
Оранжерею прикрашають вічнозелені пальми, тропічні дерева, фейхоа, авокадо, кавове дерево. Приваблює погляд різноманіття декоративних трав’янистих рослин: датури, катарантуси, белопероне, бегонії, тропічні папороті. Серед них дуже цікава трава-велетень – банан-мудрець з родини бананових з листками до 3-4 м довжини та 80-90 см ширини, в умовах оранжереї квітнуть та плодоносять, а плоди його ароматні та їстівні.
Невід’ємною частиною колекції оранжереї є сукуленти, яких налічується тут близько 100 видів, форм і характерні більш для флори посушливих районів Америки та Південної Африки:
Кафедра фармацевтичних дисциплін щиро вдячна адміністрації та співробітникам ботанічного саду УжНУ за цікаву та пізнавальну екскурсію.