Екскурсія студентів фармацевтів у ботсад

В рамках навчальної практики з «Фармакогнозії» відбулася екскурсія студентів 4-го курсу медичного факультету спеціальності «Фармація» до ботанічного саду УжНУ, для ознайомлення з лікарською флорою, тропічними та субтропічними рослинами. Першочергово акцентувалась увага на фармакологічні властивості та використання в медицині лікарських представників. Ботанічний сад УжНУ є однією з окрас нашого міста, радуючи відвідувачів своїми колекціями дерев, чагарників, ліан, одно- та багаторічними квітковими рослинами, які походять з країн Середземномор’я, Америки, Японії, Китаю, Кавказу, Криму. Будучи розташованим у центральній частині міста, вздовж правого берега річки Уж, м’який клімат, захищеність від вітрів, створилися умови для приживання переселених рослин з віддалених регіонів. Найбільшу частину експозиції займає дендрарій (колекція деревно-чагарникових рослин, зібраних з різних країн світу), він побудований по ботаніко-географічному принципу – Америка, Азія, Європа, а знайомство з ботанічним садом починається з партеру – тут можемо побачити самшит вічнозелений, будлею Давида, кизильник горизонтальний, тюльпанове дерево, калікант квітучий, 6 видів магнолій, вістерію китайську (гліцинія), гібіскус сирійський, метасеквойю, гінкго дволопатеве та лаванду вузьколисту.

Ознайомлення з «Зеленим класом» просто неба:

C:\Users\User\Downloads\IMG_20190912_103104.jpg

Студенти 4-го курсу медичного факультету спеціальності «Фармація» разом з викладачами практики з «Фармакогнозії» Крч Христиною Людвігівною, Качур Іваном Івановичем та Качур Олесею Іванівною.

Екскурсію проводила завідувач відділу природної флори та дендрології  Копинець Надія Іванівна:

C:\Users\User\Downloads\IMG_20190912_103721.jpg

C:\Users\User\Downloads\IMG_20190912_103440.jpg

C:\Users\User\Downloads\IMG_20190912_103302.jpg

Одним із цікавих куточків ботанічного саду є оранжерея, де зібрано колекцію тропічних та субтропічних рослин, яка нараховує близько 500 видів, форм та сортів, ознайомлення з якими  проводила нам завідувач відділом тропічних та субтропічних рослин Бабенко Галина Григорівна:

C:\Users\User\Downloads\IMG_20190912_104729.jpg

Першими зустрічають рослини, крони яких витягнулись  під саму стелю.

C:\Users\User\Downloads\IMG_20190912_105133.jpg

Оранжерею прикрашають вічнозелені пальми, тропічні дерева, фейхоа, авокадо, кавове дерево. Приваблює погляд різноманіття декоративних трав’янистих рослин: датури, катарантуси, белопероне, бегонії, тропічні папороті. Серед них дуже цікава трава-велетень – банан-мудрець з родини бананових  з листками до 3-4 м довжини та 80-90 см ширини, в умовах оранжереї квітнуть та плодоносять, а плоди його ароматні та їстівні.

C:\Users\User\Downloads\IMG_20190912_105402.jpg

Невід’ємною  частиною колекції оранжереї є сукуленти, яких налічується тут близько 100 видів, форм і характерні більш для флори посушливих районів Америки та Південної Африки:

C:\Users\User\Downloads\IMG_20190912_110101.jpg

C:\Users\User\Downloads\IMG_20190912_110006.jpg

Кафедра фармацевтичних дисциплін щиро вдячна адміністрації та співробітникам  ботанічного саду УжНУ за цікаву та пізнавальну екскурсію.