Науковці УжНУ здобули грант програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна

Наприкінці 2018 року керівництво Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна на 2014-2020 роки затвердило перелік проектів, яким буде надане грантове фінансування цього року. Перелік включає 34 проекти, рекомендовані для нагородження Спільним Моніторинговим Комітетом Програми. Обрані 34 проекти отримають загальний обсяг фінансування ЄС у розмірі майже 25 млн. євро.

Пріоритетами програми стали розвиток місцевої культури, туристичної привабливості регіону, збереження національної культурної спадщини, сталий розвиток регіону, покращення екологічної обстановки та інфраструктури, транскордонна мобільність, обмін досвідом тощо. Україні буде виділено 37,73% грантових коштів, найбільша сума в порівнянні з іншими країнами-учасницями.

Між іншими схвалення Комітету отримала Проектна пропозиція Торгово-промислової палати м. Марамуреш (Румунія) «Сприяння розвитку ремісництва та гастрономії як суттєвих компонентів культурної спадщини Карпатського єврорегіону» (загальна сума грантової підтримки 581.954,68 €)

Партнерами проекту є Университет Бабеш-Бойяи (Румунія), Університет м. Мішкольц (Угорщина), Ужгородський національний університет (Україна), Торгово-промислова палата округу Боршод-Абауй-Земплен (Угорщина) та Закарпатський фонд підтримки підприємництва "Фонд ТЕС" (Україна).

Ужгородський національний університет в проекті представляє дослідницька група факультету історії та міжнародних відносин на чолі з доц. Н.П.Керецман. Дослідники мають провести антропологічний аналіз суб'єктів ремісництва та гастрономи на території Закарпатської області, визначити, нанести на карту та тестувати тематичні транскордонні туристичні маршрути. Проект обіцяє бути цікавим та захоплюючим для проектної команди та зробити суттєвий внесок в розвиток туристичної привабливості Закарпаття.

Робоча група проекту