02.11.2019

КРАЄЗНАВЧІ СТУДІЇ СТУДЕНТІВ-ПЕРШОКУРСНИКІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ПОЧАТКОВА ОСВІТА»

Для студентів-першокурсників – майбутніх учителів початкової школи цікавою видалась подорож сторінками історії нашого краю, а саме –унікальним історичним та архітектурним памʼятником – Ужгородським замком. Це знайомство дозволило студентам проникнутись атмосферою минулих століть – захопитись самовідданим подвигом легендарного князя Лаборця, дізнатись про італійську династію Другетів (що володіла замком протягом трьох з половиною століть), про період розквіту замку за часів Міколаша Берчені, про функціонування у приміщеннях замку духовної семінарії, де педагогічну діяльність здійснювали наші відомі земляки письменники-просвітителі – О. Духнович, А. Кралицький, І. Раковський та здобували освіту Ю. Гуца-Венелін, І. Орлай, І. Сільвай, О. Митрак, Є. Фенцик та інші відомі діячі кульури, а також відкрити для себе важливі історичні факти – події незабутніх періодів – Карпатської України та Другої світової війни.

Не залишились байдужими студенти, розглядаючи старовинні книги, документи, світлини, національний одяг та музичні інструменти, предмети побуту, прикраси. Цікавим було також знайомство з природою краю від найдавніших часів.

Споглядання такої величної історичної картини збагатило майбутніх педгогів духовно та інтелектуально.

Любов Маляр, доцент кафедри
загальної педагогіки та педагогіки вищої школи