Новини

08.06.2018
1106

Літній університет: хімічний факультет

П'ЯТНИЦЯ, 8 ЧЕРВНЯ

Знайомство з ДВНЗ «Ужгородський національний університет» для десятикласників ужгородських шкіл триває.  У п’ятницю,  8 червня, відбулись чергові пізнавальні заходи для учнів.

Зранку учасники «Літнього університету» прибули до хімічного факультету. Традиційно відвідини розпочались екскурсією факультетом та знайомством з викладачами. 

Хімічній факультет відкрито в 1946 році, це один з найстаріших факультетів УжНУ.  За час його існування підготовлено значну кількість висококваліфікованих фахівців. Викладачі наголошують: наших випускників шанують у світі. Після магістратури багато студентів продовжують навчання на аспірантурі закордоном. Працюють на ниві науки чи стають практикуючими хіміками. В Україні професія хіміка є також затребуваною, тому проблем з працевлаштуванням у талановитого випускника точно не виникне. 

Учні мали можливість побувати на всіх кафедрах факультету, дізнатись про них більше та поспілкуватись з викладачами: на кафедрі неорганічної хімії  (завідувач кафедри Барчій І.Є., Заслужений діяч науки і техніки України, академік Української Технологічної Академії, доктор хімічних наук, професор, член Координаційної ради з проблем “Неорганічна хімія” при НАН України), на кафедрі  аналітичної хімії (завідувач кафедри Студеняк Я.І., кандидат хімічних наук, доцент), на кафедрі органічної хімії (завідувач кафедри Онисько М.Ю., кандидат хімічних наук, доцент), на кафедрі фізичної та колоїдної хімії (завідувач кафедри Голуб Н.П., к.х.н., доцент, академік Української Технологічної Академії, «Відмінник освіти України») та на кафедрі екології та охорони навколишнього середовища (завідувач кафедри Чундак С.Ю., д.х.н., професор, академік Української Технологічної Академії, «Відмінник освіти України», Заслужений професор ДВНЗ «Ужгородський національний університет», член Координаційної ради з проблем “Неорганічна хімія” при НАН України). 

Викладачі радо ділилися з школярами інформацією про досягнення нинішніх студентів та випускників факультету, про переваги навчання на хімічному факультеті та відповідали на запитання учнів.  Десятикласники послухали лекцію «Реакційна здатність органічних сполук» та перейшли до однієї з найцікавіших подій дня – демонстрації дослідів «Якісні реакції органічних та неорганічних наук». Учні мали змогу стати свідками справжньої «наукової магії» – аспірант проводила досліди «хімічний світлофор», «лавова лампа», «фараонові змії» та інші якісні реакції. 

На цьому активності не завершуються. Наступний пункт призначення – факультет здоров’я та фізичного виховання. 

 Ганна Фельцан

Інформаційно-видавничий центр

Фото автора

Категорії: