Літній університет: факультет міжнародних економічних відносин
Після стартового дня Літнього університету, коли його учасники вперше побували в Ужгородському національному університеті, настав час ближчого знайомства з факультетами. Першим структурним підрозділом, який відвідали ужгородські школярі у середу, 30 травня, став факультет міжнародних економічних відносин.
Цей популярний серед абітурієнтів факультет, який дає молоді чудові стартові можливості у житті, цього року відзначив своє 20-річчя, адже був створений ще у 1998-му. Юним слухачам Літнього університету було цікаво поспілкуватися з викладачами та студентами ФМЕВ, зустрітися з деканом факультету професором Миколою Палінчаком, оцінити, які можливості вони отримають, якщо захочуть стати перекладачами-міжнародниками.
Учасники Літнього університету побували на всіх чотирьох кафедрах факультету, поспілкувалися з їхніми керівниками та викладачами, а також із активними студентами, які на власному досвіді показали молоді, що сьогодні для цілеспрямованих і наполегливих студентів – час широких можливостей.
Декан факультету Микола Палінчак, зустрівшись із майбутніми вступниками, зацікавив їх інформацією не тільки про те, які відомі науковці і дипломати читають лекції студентам, а й про те, як стрімко роблять кар’єру у дипломатичній службі, бізнесі, науці і державній службі випускники ФМЕВ.
Далі студенти факультету міжнародних економічних відносин презентували школярам життя поза навчанням і наукою: спортивне, культурне і розважальне. А ще – влаштували цікавий квест, в який з інтересом включилися школярі.
Завершилося знайомство з факультетом міжнародних економічних відносин запитанням: ЗНО з яких предметів потрібно добре скласти, аби вступити на факультет? Один із слухачів Літнього університету, схоже, вже визначився з майбутньою професією і майбутнім місцем навчання. І це чудово, бо саме з такою метою й організовувався Літній університет – щоб майбутні абітурієнти мали можливість наживо поспілкуватися з викладачами і на власні очі побачити, що ж таке УжНУ і як тут вчаться і навчають.
Ярослав Світлик, фото автора