На стоматологічному факультеті УжНУ 1-2 березня 2019 року відбулася 8 Міжнародна стоматологічна конференція студентів та молодих вчених!

Нарешті, ми дочекалися цієї події – на стоматологічному факультеті відбувся наймасштабніший захід 2019 року - «8 Міжнародна стоматологічна конференція студентів та молодих вчених», що проходив 1-2 березня. Як вже традиційно заведено, конференція збирає навколо себе велику кількість студентів, лікарів-стоматологів, однодумців зі всієї України та таких країн, як Словаччина, Угорщина, Румунія, Єгипет, Йорданія, Ізраїль.

Так, 1-го березня в приміщенні Ректорату ДВНЗ «Ужгородський національний університет» проходив лекторій за участі 12-ти відомих лекторів, а саме, деканa стоматологічного факультету УжНУ , проф. Костенка Є.Я на тему «Пропозиції щодо вдосконалення системи медичної освіти», dr. Gyula Ivan лікаря-стоматолога-імплантолога, власника приватної клініки в Угорщині «Ivan Implantklinika», доц. Гасюк Н.В. «Хронічний рецидивуючий афтозний стоматит: імунологічні та стоматологічні аспекти діагностики та лікування», проф. Клітинської О.В. «Я обрала дитячу стоматологію», проф. Леоненка П.В. «Алгоритми застосування CAD/CAM терохнологій в дентальній імплантології», проф. Бойко Н.В. «Оральний мікробом, біомаркери, фармабіотики і П4 стоматологія», dr. Ahmed Henavy лікаря-стоматолога-ордотонта з Єгипту «Clinical applications of mini-screws (tads) in orthodontics», лікаря-стоматолога Гончарука-Хомина М.Ю. «Лайфхаки цифрової стоматології не виходячи із зони комфорту», лікаря-стоматолога-ендодонтиста Віталія Весни «Пропущений МБ2», доц. Мочалова Ю.О. «Застосування сучасних цифрових технологій для комплексної реабілітації стоматологічних пацієнтів» та к.мед.наук Юлії Слинько «Біоплівка, як форма існування бактерій у порожнині рота».

Також 1-го та 2-го березня в лекційній аудиторії стоматологічного факультету проходила лекція Романа Урбанського лікаря-консультанта компанії GC на тему «Сучасна ортопедія: 25 клінічних випадків. Детальний аналіз та рекомендації практикуючого лікаря».

2-го березня на базі стоматологічного факультету проводилось секційне засідання студентів та молодих вчених, де учасники конференції мали змогу позмагатися у конкурсному відборі наукових робіт.

Переможцями конкурсу наукових робіт стали: Гайналій Анна, Скрипник Максим (секція терапевтичної стоматології); Штабель Денис, Стецька Юлія, Пензелик Ірина, Левицька Ольга, Ільченко Мар’яна (секція ортопедичної стоматології), Негря Альона, Мельник Софія (секція дитячої стоматології), Мар'ян-Йовбак Вікторія, Микита Валерія (секція хірургічної стоматології, щелепно-лицевої хірургії та онкології).

Також нагороду за кращу доповідь у засіданні секцій розділили такі учасники:
Секція «Ортопедичної  стоматології» - Бурлак Олександр, Фельбаба Юлія та Кухарчук Людмила.
Секція «Терапевтичної стоматології» - Смолянюк Анжеліка.
Секція «Хірургічної стоматології, щелепно-лицевої хірургії та онкології» - Сливка Лідія та Цуперяк Сергій.
Секція «Фундаментальних медичних дисциплін і клініко-лабораторної діагностики та фармакології» - Ньорба-Бобиков Михайло, Островка Катерина, Криванич Андрій, Рукавчук Роман та Тимощук Світлана.

Також цього дня відбулися науково-практичні майстер-класи для студентів та лікарів-стоматологів:
«Демонстрація комбінування реципрок та обертаючої технологій в єдиному протоколі розширення кореневих каналів», який проводив лікар-стоматолог-ендодонтист Юліян Грицунь, фірма SaGa Dent.
«Хочу стати ортодонтом. 10 помилок здатних загубити ваш старт», який проводив лікар-стоматолог-ортодонт Роман Маруха.
«Технологія виготовлення безметалевих пресованих реставрацій. Використання комплексу нової лінійки матеріалів “Celtra” і універсальних пастоподібних барвників від Dentsply Sirona» , що проводив зубний технік-консультант компанії Dentsply Sirona Олексій Ізмайлов.

Кількість учасників конференції сягала понад 200 осіб, всі учасники отримали повні пакети матеріалів та сертифікати учасника конференції, а також подарунки від стоматологічних фірм, а саме, особливої уваги заслуговує фірма SaGa Dent, яка виступає щорічним партнером наших конференцій, також такі фірми як, gsk, 3M ESPE, Dentsply Sirona, JenDental.

Закриття конференції відбулося на урочистому гала-вечорі 2-го березня в нічному клубі «Maximus».

Данко Ельвіра