Новини

04.01.2019
1426

Рада та Правління Міжнародної асоціації випускників УжНУ обговорили результати роботи за 2018 рік

У п’ятницю, 4 січня, у залі засідань Вченої ради УжНУ відбулось розширене засідання Ради та Правління Міжнародної асоціації випускників УжНУ. У його роботі по підбиттю підсумків роботи у 2018 році взяли участь члени комітету старійшин та члени Ради й Правління асоціації, проректори, декани факультетів та відомі випускники УжНУ.

Відкрив засідання  президент Асоціації, ректор УжНУ Володимир Смоланка вітанням всіх присутніх зі святами. «Приємно зазначити, що цього року наша Асоціація поповнилася підрозділами, які працюють в різних країнах: від сусідніх Польщі і Чехії – і аж до  США і Австралії. У цих країнах працюють і роблять свій колосальний внесок у розвиток науки наші випускники. Це свідчить про величезний рейтинг нашого університету, адже наші випускники готові вирішувати складні завдання» – наголосив Володимир Смоланка. Також ректор розповів присутнім про життя університету, його здобутки, зокрема про міжнародну співпрацю, участь у важливих наукових дослідженнях, програму академічної мобільності, яка додає привабливості університету для абітурієнтів. Він також розповів про стійке фінансове становище університету, яке  дало можливість придбати вперше за 30 років обладнання для наукових досліджень. Сьогодні УжНУ є чи не єдиним університетом в Україні, який закупляє прилади призначені саме для наукових розробок. 

Голова правління асоціації професор Олександр Сливка у своєму слові зазначив: «Мета нашої роботи – об’єднання колективу, випускників різних поколінь для утвердження іміджу університету.Незабаром ми будемо відзначати 2 роки з моменту заснування Асоціації і основним результатом нашої роботи у 2018 році є втілення задумів. Асоціація є дійсно міжнародною: у Японії, Канаді, Ізраїлі створено наші осередки, які вже  діють і разом з нами складають плани на наступні роки. Також і в багатьох районах області створено підрозділи Асоціації випускників (в Ужгородському, Свалявському, Тячівському, Хустському, Міжгірському, Рахівському й інших), які працюють над конкретними цілями. Процес розширення нашої асоціації будемо й надалі продовжувати».

Заступник голови правління Асоціації Іван Артьомов презентував другий випуск «Вісника Міжнародної асоціації випускників Ужгородського національного університету». Присутні на засіданні відзначили високий рівень випуску та його можливість гідно представляти УжНУ серед друкованих видань навіть на міжнародній арені. 

До слова запросили і старійшину УжНУ, професора Івана Мешка, який віддав 60 років життя плідній роботі у стінах університету: «Як казав філософ, людина може стати особистістю, тільки завдяки суспільству, іншим людям. Сам принцип зустрічі для людини має велике значення, не говорячи вже про обмін думок.  Я наберусь сміливості сказати, що з 1945 року і по сьогодні в історії Закарпаття не було більш важливої історичної події, ніж відкриття Ужгородського національного університету. І ця подія може стояти поряд із проголошенням Карпатської України і актом возз’єднання Закарпаття із Україною. Університети випромінюють певну ауру і енергетику, які не спроможні випромінювати ніякі ферми, заводи, корпорації. І коли Лєрмонтов називав Росію «немитою», мав на увазі не те, що у Росії не було води для вмивання чи прання, а те, що Росія в ті часи безнадійно відставала у духовному й інтелектуальному рівні у порівнянні із країнами Західної Європи. А відставала тому, що західні університети випереджали російські на  більш ніж 500 років. Коли я прийшов працювати у Народну раду, то там було 10 людей, які мали вищу освіту. Зараз 90% людей у облраді, у лікарнях, банках, на підприємствах покаже вам дипломи УжНУ. А нація, яка має 10% людей з вищою освітою, і нація, яка має 30% таких людей – це зовсім різні нації. Саме тому відкриття Ужгородського національного університету має таке величезне принципове і навіть історичне значення для нашого Богом даного краю». 

До обговорення результатів роботи Асоціації приєдналися також Іван Чаварга, Оксана Ганич, Дезидерій Петнегазі, Михайло Повідайчик, Галина Шумицька, Надія Керецман, Валентина Барчан.

Ганна Фельцан,

Інформаційно-видавничий центр

 

Категорії: