Новини

09.10.2018
2907

Ужгородські старшокласники знайомилися з УжНУ на «Дні відкритих дверей»

У вівторок, 9 жовтня, в Ужгородському національному університеті відбувся "День відкритих дверей" для старшокласників ужгородських шкіл. Учні мали можливість дізнатися більше про університет, поспілкуватися з представниками факультетів, студентського самоврядування та успішними роботодавцями області, ознайомитися з інформацією про умови вступу до вищих навчальних закладів у 2019 році,  відвідати музей, факультети та Україно-угорський інститут УжНУ.

Ректор УжНУ Володимир Смоланка та проректор з науково-педагогічної роботи Ігор Король перед початком заходів для учнів зустрілись з директорами ужгородських шкіл, де представили презентацію про результати зарахування вступної кампанії-2018, адже саме цей момент – випуск зі школи та прийняття до університету – найбільше єднає представників шкіл та вишу. Директори освітніх закладів мали нагоду задати питання та висловити свої прохання й ідеї керівництву університету.

Продовжився «День відкритих дверей» для учнів у великій залі ректорату. Долучилися до заходу гості: голова Ужгородської міської ради Богдан Андріїв, начальник управління освіти Ужгородської міської ради Марина Пуківська, директор Закарпатського обласного центру зайнятості Юрій Фущич, директор Ужгородського міського центру зайнятості Сергій Олексіюк, заступник центру Генерального директора з інженерно-технічних питань ТОВ «Джейбіл Сьоркіт Юкрейн Лімітед» Ігор Чопко. 

Відкрив зустріч вітаннями ректор Володимир Смоланка: «Дорогі школярі, дорогі наші гості! Дуже радий вітати вас всіх у стінах нашого університету. У минулому році ми вперше проводили подібні  заходи для учнів ужгородських шкіл і тоді ми вирішили, що такі зустрічі повинні бути традиційними. Радий вітати наших майбутніх абітурієнтів, представників міської ради та наших партнерів. Я можу довго розповідати про переваги навчання у нашому університеті, але ви самі сьогодні все побачите. Хочу тільки сказати, що в нас ви отримаєте не тільки знання, а відкриєте для себе абсолютно новий світ у науці, зможете спілкуватися з цікавими людьми, знайти нових друзів. Наш університет має більше 90 партнерів – від Угорщини до США. Тому закордонне стажування для викладачів,  практика, семестрове чи річне навчання для студентів – це звична справа для нас. Наприклад, цього тижня представник посольства США в Україні приїде до Ужгорода, щоб запросити наших студентів взяти участь у програмі Global UGRAD і поїхати на навчання до Сполучених Штатів Америки, до того ж, всі витрати на приїзд, проживання та навчання компенсує США».  

Також ректор Володимир Смоланка вручив подарунки кращим учням, які вибороли 1 місце на третьому етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з окремих предметів та другому етапі Малої академії: Володимиру Кувика, Вероніці Хланті, Сергію Ділонгу, Олесю Голембовському, Віктору Пушкаренко, Катерині Мелеш. 

Володимир Іванович висловив надію, що з багатьма учнями він побачиться на святі Дня знань біля головного корпусу УжНУ наступного року.

Інформацією про можливості для реалізації, про факультети, спеціальності, міжнародні освітні програми і проекти, дозвілля та підготовчі курси детально у своїй презентації поділився проректор з науково-педагогічної роботи Ігор Король: «Наш девіз: «Змінюймо світ разом!». Ми щодня працюємо над тим, щоб не жалітися, а робити цей світ кращим. І кожного дня докладаємо до цього зусилля. На сьогоднішній ми день ви можете вступити до УжНУ на будь-яку з 69 спеціальностей  бакалаврату, а після закінчення вступити на магістратуру. Також ви зможете вступити до аспірантури та отримати ступінь доктора філософії. У нас є 20 факультетів, з яких на 18 зможете вступити на перший курс та Українсько-угорський навчально-науковий інститут і на цих факультетах є 112 кафедр. Кожен факультет гордиться своїми учнями та викладачами».

Важко уявити студентське життя й без розваг. А їх в УжНУ для студентів існує чимало: подорожі закордон, дискотеки, фестивалі, концерти. Про все це розповідала учням голова Студентської ради УжНУ Вікторія Микулянець: «Кожен із нас робить свій вибір. Не так давно я теж була школяркою, як і ви, і обирала виш, до якого прагну вступити. Тоді я ще не уявляла, яким буде моє студентське життя. Пройшовши свій шлях, я можу відверто сказати одне – активність у нашому університеті завжди вітається: День студента, Ліга сміху УжНУ, Міс УжНУ, дні факультетів, поїздки та благодійні акції – це далеко не весь список нашого повсякденного життя. Вам залишається зробити правильний вибір: вступити до будь-якого університету світу та отримати диплом, чи вступити до УжНУ й отримати диплом і незабутні враження на все життя!».

Чимало учнів вже визначилися з майбутньою професією, а дехто ще вагається між декількома спеціальностями. Після зустрічі ми мали нагоду запитати у декого із старшокласників про їхні плани щодо вступу в університет.

Олександр, Ужгородська  загальноосвітня спеціалізована школа-інтернат з   поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської   обласної ради: «Збираюся вступати на фізичний, можливо інженерно-технічний факультет.  Із кафедрою ще не визначився, маю ще рік, щоб прийняти остаточне рішення. Наразі планую вступати до УжНУ, але в кінці-кінців все буде видно за результатом ЗНО та конкурсу».

 

 

Ліза, Ужгородська  загальноосвітня спеціалізована школа-інтернат з   поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської   обласної ради: «Планую вступати на медичний факультет, адже хочу бути лікарем-косметологом. Те, що навчання триватиме шість років, потім два роки інтернатури, звісно, трішки лякає, але я до цього готова, адже ця спеціальність для мене дійсно цікава».

 

 

 Марія, Ужгородська загальноосвітня школа №12: «Зі спеціальністю я ще остаточно не визначилася, обираю між менеджментом та туристичними напрямами навчання. Це передусім мене приваблює можливістю кар’єрного зростання. Наразі готуюся до вступного іспиту ЗНО, особливий наголос роблю на українській мові та літературі, математиці та історії».

           

 

 

Після зустрічей та неформального спілкування у ректораті, учні поїхали на факультети УжНУ, де зможуть детальніше дізнатися про свою омріяну спеціальність

 

Ганна Фельцан,

Інформаційно-видавничий центр

Категорії: