Faculty of Chemistry

Хімічний факультет приймає участь у різноманітних громадських заходах та займається організацією активного відпочинку своїх студентів. 

Громадські акції та ініціативи. Викладачі та студенти щорічно приймають участь у зборі благодійних внесків та теплих речей для дітей-сиріт. Такі акції приурочуються до Новорічно-Різдвяних свят. Декілька разів на рік викладацький склад разом із студентами та допоміжним персоналом хімічного факультету долучаються до громадських ініціатив по прибиранню навколишніх територій від сміття та бур’янів. Наприклад, такими були акції «Весняна толока», «Зробимо Закарпаття чистішим» тощо. Наші викладачі також беруть участь у різноманітних акціях університету, як от вдосконалення бази відпочинку «Скалка», міжнаціонального Україно-Угорсько-Індійського конкурсу «Кращий бограч» тощо. 

Святкові та урочисті заходи. Щорічно колектив викладачів і студентів хімфаку святкує День першокурсника (кінець листопада або початок грудня) та День хіміка (друга половина квітня або кінець травня). Відбуваються святкові вечори, які супроводжуються творчими конкурсами. На цих заходах обирається «Міс хімічного факультету», проводяться різноманітні гумористичні змагання на зразок «Ліги сміху». Студенти та викладачі мають нагоду продемонструвати свої неординарні здібності. Крім того, урочисто відзначаються державні свята, ювілеї факультету, кафедр, найбільш заслужених викладачів. 

Спорт. Студенти та викладачі хімічного факультету активно займаються спортом. В університеті щорічно проводяться спартакіади з багатьох спортивних видів: футболу, баскетболу, волейболу, бадмінтону, настільного тенісу, легкої атлетики, плавання, шахів, шашок та ін. Наші студенти та викладачі стабільно потрапляють у число призерів таких змагань. Наприклад, у 2013 році збірна викладачів і співробітників хімфаку виборола перше загальнокомандне місце у загальноуніверситетській спартакіаді. Щорічно на хімічному факультеті проводиться розіграш Кубку декана з міні-футболу серед команд студентів різних курсів навчання та збірної викладачів. 

Профорієнтація та рекламація факультету й університету. Протягом останнього навчального року 2017/18 рр. викладачі та наукові співробітники хімічного факультету відвідали з профорієнтаційною метою понад 50 загальноосвітніх шкіл Закарпатської області. Проведено роз’яснюючи бесіди з більше як двома тисячами учнів 9-11 класів, яким надано важливі відомості стосовно переваг здобуття вищої освіти в найбільш потужному вузі нашої області - ДВНЗ «Ужгородський національний університет». 

Екскурсії та ознайомчі подорожі. Викладачі не тільки самі їздять з метою профорієнтації по віддалених районах нашого краю, але також організовують ознайомчі екскурсії на хімічний факультет. У таких заходах, завдяки територіальній близькості, переважно приймають участь учні-представники загальноосвітніх шкіл Ужгорода та Ужгородського району. Хімічний факультет викликає чималий інтерес, адже будівля, у якій він розташований, є архітектурною пам’яткою, що збудована у 1895 році в часи Австро-Угорської імперії. Учні мають можливість ознайомитись з навчальними аудиторіями та науково-дослідними лабораторіями, спробувати себе в ролі експериментаторів, виконуючи разом з викладачами хімічні досліди, та дізнатись про особливості навчання в вищій школі та про переваги студентського життя. Студенти нашого факультету разом із викладачами час від часу організовано  виїзжають на основні туристичні маршрути нашого краю (Долину нарцисів, озеро Синевир, гору Говерлу й ін.), відвідують музеї, історичні місця, культурні та розважальні заходи в місті Ужгород. 

Дружба та співпраця. Хімічний факультет Ужгородського університету підтримує добрі зв’язки з багатьма навчальними, науковими та дослідними установами інших міст України та близького зарубіжжя, а саме Києва, Львова, Луцька, Харкова, Одеси, Дніпра, Будапешта (Угорщина), Варшави (Польща), Грибова (Польща), Кошице (Словаччина), Любліна (Польща), Ніредьгази (Угорщина), Пряшева (Словаччина) та ін. Деякі студенти з Індії та країн Центральної Африки, які також навчаються в Ужгородському національному університеті, виявляють бажання після здобуття вищої освіти налагодити співпрацю між установами своїх держав та нашим факультетом.

 

Відповідальний за інформацію: Лендєл Василь Георгійович
Дата оновлення сторінки: 27.06.2018