Філологічний факультет

Давні традиції

За час функціонування з 1945 року філологічний факультет став одним із найпотужніших навчально-наукових центрів України, підготувавши вже тисячі висококваліфікованих фахівців з української, російської, угорської, словацької, чеської філології та журналістики.

Наші випускники – інтелектуальна еліта України

Серед випускників філфаку – лауреати Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка Іван Чендей, Петро Скунць, Дмитро Кремінь, Петро Мідянка; члени-кореспонденти НАН України Олекса Мишанич, Василь Німчук; багато інших видатних письменників, науковців, педагогів, медійників.

Наші випускники стали відомими публіцистами, обличчями національних і регіональних телеканалів, голосами радіостанцій.

Наукові здобутки

На факультеті сформувалися наукові школи, відомі в Україні та за її межами; активно досліджуються питання мови, літератури та журналістики.

Тут працюють 8 докторів наук, професорів і близько півсотні кандидатів наук, доцентів, які діляться знаннями й досвідом зі студентами під час аудиторних занять і на засіданнях студентських наукових гуртків. У нас діють Наукове товариство студентів та аспірантів, Рада молодих учених. Уже понад 60 років на факультеті функціонує аспірантура.

Підрозділ випускає такі періодичні фахові видання, як "Науковий вісник Ужгородського університету. Серія: Філологія. Соціальні комунікації", "Сучасні проблеми мовознавства та літературознавства", "Studia Slovakistica", а також студентські наукові збірники – "Славістика. Збірник наукових праць магістрів", "Студії з філології та соціальних комунікацій".

Міжнародна співпраця

Система міжнародних звʼязків факультету дає можливість викладачам і студентам стажуватися за кордоном, співпрацювати з вищими навчальними закладами й науковими інституціями різних країн, зокрема з Пряшівським університетом та університетом у Банській Бистриці (Словаччина), Карловим університетом (Чехія), Сегедським, Дебреценським і Будапештським університетами (Угорщина), Новосадським університетом (Сербія), Інститутом FOJO (Швеція), Дублінським інститутом технологій (Ірландія), університетами Сучави та Сату-Маре  (Румунія).

Навчання й дозвілля студентів

Нині на факультеті стаціонарно та заочно здобувають фах філолога й журналіста близько 700 студентів.

Тут діють сучасні комп’ютерний та лінгафонний кабінети, студенти вивчають кілька іноземних мов, зокрема й класичні (латинську, старословʼянську).

Студенти-журналісти мають змогу практикуватися без відриву від навчання – при відділенні журналістики діє добре обладнаний телерадіоцентр, редакція газети "Погляд", сайт відділення журналістики, прес-клуб молодого журналіста "Медіаперспективи".

Молодь має змогу розвивати організаторські здібності, працюючи в студраді й студентському профбюро, виявляти творчі здібності й талант, беручи участь у роботі літературних студій, наукових гуртків, у різноманітних конкурсах та олімпіадах, у літературних вечорах, традиційних Днях першокурсника і Днях філолога.

Перспективи для випускників

Випускники філфаку здебільшого працюють на педагогічній ниві (викладачами вишів, технікумів, гімназій, ліцеїв, учителями загальноосвітніх шкіл), у галузі журналістики (на телебаченні, радіо, в інтернет-виданнях і друкованих засобах масової інформації), також у прес-службах держструктур, зокрема Національної поліції тощо. 

Відповідальний за інформацію: Хававчак О.А.
Дата оновлення сторінки: 05.03.2019