Новини

18.10.2017
2954

Міжнародний консорціум університетів поповнився новими учасниками та обговорив актуальні питання транскордонної співпраці в освітній сфері

У середу, 18 жовтня, в рамках відзначення 72 річниці в УжНУ, відбулося засідання Ради Міжнародного консорціуму університетів. У його роботі взяли участь ректор УжНУ Володимир Смоланка, проректори Мирослава Лендьел та Ігор Король, представники університетів – членів консорціуму: керівник «Університету прикладних наук Фрезеніус» Штефан Відманн (м. Мюнхен, ФРН) та декан факультетів «Менеджмент Медіа і Комунікацій»  та «3D - Дизайн і Менеджмент» декан Дмітрій Попов,проректор Поморської академії у м. Слупськ (Польща) Данута Гєрчинська,  декан факультету гуманітарних наук Університет ім. П.-Й. Шафарика у м. Кошице (Словаччина) Ольга Оросова, ректор Сучавського університету «Штефан чел Маре» Валентин Попа та проректор з міжнародних зв’язків цього вишу  Стефан Пурічі, професор Університету прикладних наук м.Дармштадт (ФРН) Катрін-Луіз Лейзер, ректор Західного університету ім. Васіле Голдіш, м.Арад, почесний доктор «УжНУ» Коралія Адіна Которачі (Румунія), а також голова Державної інспекції навчальних закладів України Руслан Гурак.

Виступи учасників консорціуму були присвячені питанням, які стосувалися реалізації програм подвійних дипломів та інших видів академічної мобільності, а також створенню університетів інноваційного типу в контексті світових тенденцій розвитку вищої освіти. 

«Для нас надзвичайно актуальним є використання існуючих партнерських зв’язків, ваших досвіду та потенціалу для підготовки грантових пропозицій, розвитку транскордонного співробітництва, а також програми «Горизонт 2020». Сьогодні щосеместрово більше 30 наших випускників їздять у різні міста Європи, щоб навчатися у провідних вузах. У свою чергу ми збільшуємо кількість іноземних викладачів, які працюють у нас», -  сказав при відкритті засідання ректор УжНУ професор Володимир Смоланка.

З презентацією німецького університету «Френзеніус» виступив декан цього вищу Дмітрій Попов. Він також детально  розповів про спільну модель бакалаврату «3+1 УжНУ – Френзеніус»  суть якого полягає у наданні можливості студентам економічних спеціальностей отримати диплом двох престижних вишів, провчившись 3 роки в УжНУ та два семестри у Німеччині. «Від такої співпраці найперше виграють українські університети. Ми прийшли в Україну не як конкуренти, а як партнери» - наголосив Д.Попов. Після представлення деканом економічного факультету УжНУ В.Сержановим проекту тристоронньої співпраці між УжНУ, університетом «Ферзеніус» та підприємством   «Фішер» (м. Мукачево), ректори вишів В.Смоланка та Штефан Відманн підписали угоду про співпрацю.

 

Під час засідання консорціуму між його учасниками відбувся жвавий обмін думками з приводу розвитку академічної мобільності студентів та викладачів, а ректор Сучавського університету «Штефан чел Маре» Валентин Попа запропонував направити в УжНУ лектора – носія румунської мови.

Цього дня ряди Міжнародного консорціуму поповнилися ще одним учасником – угоду про вступ до цієї організації підписали голова консорціуму В.Смоланка та проректор університету ім..Альфреда Нобеля (м. Дніпро) Володимир Момот.

 

У другій половині дня у рамках засідання Ради Міжнародного консорціуму відбулася науково-практична конференція «Університети інноваційного типу в контексті світових тенденцій розвитку вищої освіти, яку модерувавали проректор УжНУ з наукової роботи професор Ігор Студеняк та директор ННІ УжНУ професор Іван Артьомов.

 

З доповіддями на конференції виступили завідувач кафедри нової і новітньої історії та історіографії УжНУ професор Іван Мандрик, ректор Полонійської академії в Ченчстохові (Польща) Анджей Кринський, декан факультету міжнпродних економічних відносин професор УжНУ Микола Палінчак, проректор Донецького національного університету ім..В.Стуса Тетяна Орєхова та інші.

 

Інформаційно-видавничий центр

 фото Вероніки Кобаль

 

 

Категорії: