Department of International Law

Динис Георгій Георгійович – завідувач кафедри міжнародного права, професор кафедри, юридичний факультет ДВНЗ «Ужгородський національний університет», к. ю. н., доцент.Спеціальність: юрист–міжнародник та перекладач –референт з англійської мови. У 1976р. з відзнакою закінчив Київський державний університет        ім. Т.Г. Шевченка. Після закінчення університету працював на Ближньому Сході та в Африці.

У 1988р. захистив дисертацію на здобуття вченого ступеня  кандидата юридичних наук ( міжнародне право ) у Київському державному університеті ім. Т.Г. Шевченка.Тема дисертаційного дослідження Международно-правовая основа приграничныхотношений СССР с европейскимистранами-членами СЭВ”.На протязі 1980-1990рр. працював в наукових інститутах Академії наук України на посадах молодшого, старшого наукового співробітника. У 1990-1998рр.– директор приватного юридичного Центру “Міжнародне право”.  З 1998р. по 2013рр.– завідувач кафедри міжнародного права Закарпатського державного університету.

Закінчив семестр з курсу наукових досліджень державного управління Інституту державного управління ім. Карла Вінсона, університету Джорджія, США ( 1994 р.).

  Науково-практичний досвід: практика в якості юридичного експерта Робочої групи Ради Європи (Страсбург) з питань підготовки Європейських Конвенцій захисту  гірських регіонів та сільськогосподарських районів. Обирався Комітетом Міністрів Ради Європи Радником Комітету Радників Центральної та Східної Європи (Рада Європи) з питань транскордонного співробітництва (1998-2001рр.). Проводив наукові дослідження та читав лекції в університетах США (Джорджія, Орегон, в юридичній школі Еморі (Атланта) (1996-1998рр.). Працювавв якості юридичного консультанта компаній в загальних судах, арбітражних( господарських), міжнародних комерційних судах (м. Будапешт, Київ, Мінськ); транснаціональних корпорацій ІКЕА (Швеція) в Україні, “Ядзакі Україна”( Японія),“ ДжейбілСьоркітЮкрейн”(США),“Платі  Елеттрофурнітуре” (Італія) в Україні.

Сфера наукових інтересів: концептуальні основи вивчення, викладання та дослідження міжнародного права у вищих навчальних закладах; теорія та практика трансформацій сучасного міжнародного права; теорія міжнародних відносин; право ЄС; міжнародне приватне право; концептуальні основи сучасного механізму міжнародного правового регулювання;міжнародне право та гібридні війни; глобальне право, кібер/інтернет право; міждержавні збройні конфлікти; міжнародне інвестиційне право, включаючи законодавство вільних економічних зон; міжнародно-правове регулювання відносин транскордонного співробітництва;міжнародно-правові зобов'язання ERGAOMNES Російської Федерації до інших країн та міжнародної спільноти Автор більше 60 наукових, навчально-методичних публікацій з міжнародного права, міжнародного приватного права, права ЄС у вітчизняних та зарубіжних виданнях. Співавтор ряду законопроектів( Верховна Рада) та двох проектів міжнародних конвенцій ( Рада Європи).

 

Дьордяк Оксана Василівна - кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародного права юридичного факультету ДВНЗ «Ужгородський національний університет».

В 2012 р. закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут міжнародних відносин та отримала диплом магістра за спеціальністю «Міжнародне право» та здобула кваліфікацію юриста-міжнародника, перекладача з англійської мови, молодшого наукового співробітника з міжнародного права.

Наукова діяльність в сфері міжнародно-правового регулювання діяльності з надання туристичних послуг , міжнародного публічного права, міжнародного приватного права, права Європейського Союзу, інтеграції України до Європейського Союзу, міжнародного економічного права, міжнародного захисту прав людини, розвитку глобальної мережі Інтернет та відповідного міжнародно-правового регулювання в цій сфері.

 Має 4 науково-методичних та 7 наукових праць у фахових наукових виданнях в тому числі одна з яких в Європейському науковому журналі ( European Scientific Journal) .

Протягом 2008-2009  років працювала за трудовим договором в Міністерстві закордонних справ України в Договірно-правовому департаменті.

Наукові інтереси: міжнародно-правове регулювання діяльності з надання туристичних послуг, реалізація та гарантія права на відпочинок в системі сучасних міжнародних відносин, міжнародно-правове регулювання електронної комерції та електронного туризму , регулювання діяльності з надання туристичних послуг в Європейському Союзі, інтеграція України до Європейського Союзу та процес гармонізації норм українського законодавства до норм права Європейского Союзу, транскородонне та регіональне співробітництво.

Забезпечує читання дисциплін:  вступ до спеціальності «Міжнародне право», міжнародне публічне право, правове регулювання відносин України з ЄС, теорія і практика міжнародного права.

  

Свида Тетяна Олександрівна кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри міжнародного права юридичного факультету ДВНЗ «Ужгородський національний університет».

 Має дві вищі освіти: філологічну (1977 р.) та юридичну (1998 р.).

 У 2009 р. здобула науковий ступінь кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.11 – міжнародне право.

 Тема дисертаційного дослідження: «Міжнародно-правове співробітництво держав у рамках Європейської Комісії «За демократію через право»». Захист дисертації відбувся у спеціалізованій раді Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (м. Харків).

 Наукова діяльність протягом багатьох років пов’язана з інтернаціоналізацією конституційного права, співвідношенням національного та міжнародного права, формуванням в Україні цінностей дійсної демократії та участю у цих процесах міжнародних організацій, у першу чергу, Ради Європи.

 Має 51 наукову та навчально-методичну працю, у т.ч. 19 праць надруковано у фахових наукових виданнях.

 Брала участь у багатьох міжнародних, всеукраїнських, міжвузівських конференціях і семінарах з актуальних проблем конституційного та міжнародного права.

 Була делегатом з’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ від Закарпатського державного університету. Неодноразово була членом журі всеукраїнських студентських олімпіад з права.

Наукові інтереси: порівняльне конституційне право, міжнародне публічне право, міжнародний захист прав людини, право міжнародних організацій, дослідження сучасних проблем гармонізації законодавства держав європейського регіону.

 Забезпечує читання дисциплін: «Порівняльне конституційне право», «Право міжнародних організацій», «Міжнародні організації», «Правові аспекти діяльності Ради Європи», «Право Світової організації торгівлі».

 

Котляр Ольга Іванівна – кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародного права  юридичного факультету ДВНЗ «Ужгородський національний університет», освіта: Ужгородський державний університет, юридичний факультет. Дисертація захищена у 2011 р. за спеціальністю 12.00.11.

Напрямки наукових досліджень:міжнародне право, міжнародне право прав людини, міжнародне міграційне право, правоміжнародних організацій.

Забезпечує читання дисциплін: історія міжнародного права, право зовнішніх зносин, порівняльно-цивільне право.

Автор понад 50 наукових та навчально-методичних праць. 

 

Колотуха Іван Олексійович,  7 липня 1981 року народження, м. Львів.

1998 року закінчив коледж при Ужгородському інституті Економіки, Інформатики і Права. В тому ж році вступив до вищезазначеного інституту на юридичний факультет. В 2003 році отримав диплом за спеціальністю ″правознавство″, з присвоєнням кваліфікації ″спеціаліст″.

З 1 листопада 2003 року по 31 жовтня 2006 року навчався на денному відділенні аспірантури Львівського національного університету ім. І.Франка, на кафедрі міжнародного права.

2010 році захистив кандидатську дисертацію ’’Кримінальна відповідальність фізичних осіб за порушення норм міжнародного гуманітарного права’’.

Кандидат юридичних наук, доцент.

Має 15 наукових публікацій у фахових національних та закордонних наукових виданнях.

Брав участь у наукових міжнародних конференціях, зокрема має 10 опублікованих тез виступів на конференціях.

Наукові інтереси: захист прав людини під час збройного конфлікту, міжнародна кримінальна юстиція, кримінальна відповідальність за порушення законів та звичаїв війни.

Забезпечує читання дисциплін: Міжнародне публічне право, Міжнародне гуманітарне право, Міжнародні механізми захисту прав людини, Права людини в ЄС.

         

Ковальова Марина Вікторівна - кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародного права  юридичного факультету ДВНЗ «Ужгородський національний університет».

В 2005р.  закінчила Інститут міжнародних відносин при КНУ ім.. Т. Шевченка, факультет міжнародного права, спеціальність – юрист – міжнародник. Спеціалізація: Право Європейського Союзу.

 В 2011р.  здобула  науковий ступінь кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.03. Тема дисертаційного дослідження: Цивільно – правова охорона винахідництва в Україні та в країнах Європейського Союзу.

Наукова діяльність в сфері права інтелектуальної власності України та країн Європейського Союзу, міжнародного публічного права, міжнародного приватного права, дослідження  сучасних проблем гармонізації законодавств, аналіз міжнародного законодавства в сфері винахідництва.

 Має 25 наукових та навчально-методичних праць, у т.ч. 15 праць у фахових наукових виданнях.

Протягом 2014-2016 років взято участь у міжнародних  конференціях, зокрема взято участь в VIII Міжнародному дослідницькому форумі з питань інтелектуальної власності «Intellectual property Law and Institutions – New Perspectives and Dimensions, ВОІВ, Женева, Швейцарія; бізнес стажування в США в сфері інтелектуальної власності та комерціалізації технологій.

Наукові інтереси: право міжнародних договорів, правова охорона та захист винаходів, знаків для товарів і послуг, комерціалізація технологій в зарубіжних країнах,  міжнародний захист прав людини.

Забезпечує читання дисциплін: міжнародне публічне право, право Європейського Союзу, право міжнародних договорів, право зовнішніх зносин Європейського Союзу, судові системи країн світу.

Відповідальний за інформацію: проф. Динис Г.Г.
Дата оновлення сторінки: 11.03.2019