Кафедра обліку і аудиту

Науковий пошук викладачів та аспірантів спрямований на удосконалення прогресивних форм і методів обліку та контролю в підприємницькій діяльності, теоретичне дослідження основ бухгалтерського обліку, аудиту, аналізу  і оподаткування суб’єктів господарювання, визначення та вирішення методологічних проблем бухгалтерського обліку в умовах розрахунково-аналітичних досліджень фінансової звітності та значення інформаційної бази, що формується у системі бухгалтерського обліку.

На базі кафедри відкрито наукову школу з проблем бухгалтерського обліку, аудиту, оподаткування та фінансової звітності, в якій викладачі займаються науковими дослідженнями з проблем удосконалення обліку, аналізу, контролю, аудиту і оподаткування в умовах ринкової трансформації економіки регіону, організовують «круглі столи», надають консультації та є керівниками аспірантів у написанні дисертаційних робіт, організовують наукову роботу студентів.

Колектив науковців кафедри обліку і аудиту Державного вищого навчального  закладу «Ужгородський національний університет» з вересня 2015 року по вересень 2018 року працював над виконанням ініціативної кафедральної теми: «Облік, аналіз, аудит і оподаткування в умовах глобалізації економіки» (код теми: прикладна; шифр теми: 14А-2015; № держреєстрації теми: №0115U001754). Науковий керівник: к.е.н., професор Йосип Якимович Даньків.

Мета кафедрального дослідження полягає  у науково-практичній розробці шляхів удосконалення обліку, аналізу, аудиту та оподаткування в межах інтеграційного процесу в умовах глобалізації.

За результати наукового дослідження за 2015-2018 роки  колективом кафедри складений кафедральний Звіт «Про науково-дослідну роботу «Облік, аналіз, аудит і оподаткування в умовах глобалізації економіки» за 2015-2018 роки», який затверджений ректором ДВНЗ «УжНУ».

Серед вагомих наукових результатів, які знайшли своє відображення в пропонованому Звіті про виконання НДР є наукові розвідки, присвячені проблемам удосконалення обліку, аналізу, аудиту, оподаткуванню та звітності в сучасних умовах глобалізаційних процесів в економіці України, зокрема:

У розділі 1 Звіту про науково-дослідну роботу «Теоретичні та методологічні основи бухгалтерського обліку» свої наукові результати подають фахівці з бухгалтерського обліку: кандидат економічних наук, проф. Й.Я. Даньків, ДВНЗ «Ужгородський національний університет» (п. 1.1); кандидат економічних наук В.К. Макарович, ДВНЗ «Ужгородський національний університет» (п. 1.2); кандидат економічних наук, доцент Г.С. Кесарчук, ДВНЗ «Ужгородський національний університет» (п. 1.3); кандидат економічних наук А.О. Шуліко, ДВНЗ «Ужгородський національний університет» (п. 1.4); М.С. Попович, аспірант кафедри обліку і аудиту ДВНЗ «Ужгородський національний університет» (п.1.5); Л.Б. Яцко, старший викладач кафедри обліку і аудиту ДВНЗ «Ужгородський національний університет» (п.1.6).

У розділі 2 Звіту про науково-дослідну роботу «Актуальні проблеми управлінського обліку і контролю» опублікували власні наукові здобутки фахівці з управлінського обліку і контролю: кандидат економічних наук Р.С. Шулла, ДВНЗ «Ужгородський національний університет»,   (п. 2.1); Г.Г. Штулер, старший викладач кафедри обліку і аудиту ДВНЗ «Ужгородський національний університет» (п.2.2); кандидат економічних наук, доцент Н.С. Брохун, ДВНЗ «Ужгородський національний університет» (п. 2.3) .

У розділі 3 Звіту про науково-дослідну роботу «Актуальні проблеми удосконалення фінансової і податкової звітності» результати наукових пошуків подають фахівці з фінансової та податкової звітності: кандидат економічних наук, доцент В.О. Ганусич, ДВНЗ «Ужгородський національний університет» (п.3.1); кандидат економічних наук М.В. Яцко, ДВНЗ «Ужгородський національний університет» (п.3.2); кандидат економічних наук О.Ю. Йолтуховська, ДВНЗ «Ужгородський національний університет» (п.3.3); кандидат економічних наук, доцент Я.В. Шеверя,ДВНЗ «Ужгородський національний університет» (п.3.4).

У розділі 4 Звіту про науково-дослідну роботу «Актуальні проблеми удосконалення аудиту і фінансового контролю» результати наукових пошуків подають фахівці з обліку і аудиту: кандидат економічних наук, доцент В.Є. Слюсаренко,ДВНЗ «Ужгородський національний університет» (п. 4.1); доктор економічних наук, доцент Г.М. Колісник, ДВНЗ «Ужгородський національний університет» (п. 4.2); проф. Й.Я. Даньків та кандидат економічних наук, доцент В.М. Вакаров,ДВНЗ «Ужгородський національний університет» (п.4.3).

Результати наукового дослідження використані:

  • у науковій діяльності викладачів, аспірантів, докторантів.
  • суб’єктами господарської діяльності для покращення інформаційного забезпечення та підвищення ефективності системи управління підприємством;
  • потенційними інвесторами для оцінки інвестиційної привабливості підприємства;
  • аудиторськими та консалтинговими компаніями.

Розроблені рекомендації направлені Міністерству фінансів України, Аудиторській палаті України, Державній службі статистики України, професійним організаціям в сфері бухгалтерського обліку та аудиту.

У липні 1992 року при кафедрі обліку і аудиту була відкрита аспірантура з відривом від виробництва і без відриву від виробництва. За цей період захищено 15   кандидатських дисертацій, зокрема: Ценклер Н.І. – 1995 р.; Сержанов В.В. – 2004р.; Ганусич В.О. – 2005 р.; Вакаров В.М. – 2006 р.;  Шоляк О.Ю. – 2011р.; Шеверя Я.В. – 2011р.; Кесарчук Г.С. – 2011р.; Слюсаренко В.Є. – 2012р.; Яцко М.В. –2013р.; Шуліко А.О. – 2013р. Левкулич В.В. – 2013р.; Кирлик Н.В. – 2014р.; Шулла Р.С. -- 2015р.; Макарович В.К. – 2015р.

28 березня 2017 року  у ВНЗ «Національна академія управління» успішно захистила дисертацію на  здобуття наукового ступеня доктора економічних наук доцент кафедри Галина Миколаївна Колісник і  якій наказом МОНУ від 27 квітня 2017 року затверджено ступінь доктора економічних наук з видачею диплому.

В останні роки колектив кафедри приділяє значну увагу проведенню Міжнародних наукових конференцій.

Першим  досвідом кафедри щодо проведення науково-практичних конференцій була робота секції з проблем обліку, аналізу та аудиту на Міжнародній науково-практичній  конференції ”Проблеми та шляхи вдосконалення економічного механізму підприємницької діяльності в умовах глобалізації економіки”, яка відбулася  4-5 жовтня 2007 року на економічному факультеті  Ужгородського національного університету. У засіданні секції 3 ”Проблеми та шляхи вдосконалення обліку, аналізу та аудиту економічного механізму підприємницької діяльності в умовах глобалізації економіки” взяли участь 99 учасників, з них 14 д.е.н., професорів, 14 к.е.н., професорів, завідувачів кафедри, 23 к.е.н, доцента, 3 докторанта, 23 аспіранта та 22 викладача. Матеріали конференції опубліковані  у спеціальному випуску Наукового вісника Ужгородського національного університету, серія Економіка № 22, ч. 2, до яких включені доповіді 90 учасників. У журналі ”Бухгалтерський облік і аудит”, №12 за 1997 рік опубліковані рекомендації конференції.

26-28 квітня 2010 року колектив кафедри  своїми власними  силами організував і провів першу Міжнародну науково-практичну конференцію ”Удосконалення обліку, аналізу, аудиту і звітності в сучасних умовах глобалізаційних процесів у світовій економіці”. Кількість учасників від України – 330 і від зарубіжних країн – 18, усього 348 учасників, з них –  член-кор. НАН України, д.е.н., професор – 1, докторів наук, професорів – 40, у тому числі завідувачів кафедр – 14, кандидатів наук, завідувачів кафедр – 12, кандидатів наук, доцентів – 101, ст. викладачів – 31, асистентів, викладачів – 40, аспірантів – 41, студентів, магістрів – 21, здобувачів – 15, практиків – 46. У конференції взяли участь науковці шести зарубіжних держав, зокрема: з Вищої школи менеджменту у Ледніці і Зеленій Гурі (Польща);  Молдавської економічної академії, Кишинів, (Молдова),  Європейського політехнічного інституту, м. Куновіце (Чехія),  з Ніредьхази, Вищої школи, факультету економічних і суспільних наук (Угорщина),  Технічного університету, економічного факультету, м. Кошице, (Словаччина), з Латвії - факультет економіки і менеджменту Ризького університету. У конференції взяли участь  також  представники Федерації професійних бухгалтерів і аудиторів України та Закарпатської торгово-промислової палати, а також науковці  70 вузів та установ з усіх регіонів України. 

До відкриття конференції були опубліковані матеріали наукового форуму, до яких включено тези 171 учасника, а також видано дві частини (№ 29/1 і № 29/2) спеціального випуску Наукового вісника Ужгородського національного університету, серія ”Економіка” з проблем удосконалення обліку, аналізу, аудиту і звітності в сучасних умовах глобалізаційних процесів у світовій економіці, в яких опубліковано 159 статей загальним обсягом 752 сторінки. Рекомендації конференції опубліковані у фаховому журналі “Бухгалтерський облік і аудит” № 5 за 2010 рік.

3 грудня 2014 р. була проведена науково-практична конференція «Концепція реформування податкової системи в Україні», спільно з громадськістю краю та бізнес структурами, на якій  були обговорені питання щодо реформування податкової та пенсійної систем в Україні, зменшення рівня оподаткування та регуляторного впливу держави на бізнес.

Колективом кафедри обліку і аудиту ДВНЗ «УжНУ» 21-22 квітня 2015 року  було проведено Другу міжнародну науково-практичну конференцію «Удосконалення обліку, аналізу, аудиту і звітності у сучасних умовах глобалізаційних процесів у світовій економіці», співорганізаторами якої були: Міністерство освіти і науки України; Державний вищий навчальний заклад « Ужгородський національний університет»; Ужгородський торгово-економічний інститут  Київського національного торгово-економічного університету; Аудиторська палата України; Спілка аудиторів України; Федерація професійних бухгалтерів України; Журнал « Бухгалтерський облік і аудит»; Леуфана університет, м. Люнебург (Німеччина); Білоруський економічний державний університет (м. Мінськ); Вільнюський університет (Литва); Камський інститут гуманітарних та інженерних технологій (м. Іжевськ, Росія) Те Молдавська економічна академія (Молдова); Міжнародна школа менеджменту у Пряшеві (Словаччина).

Загальна кількість учасників конференції -202, з них - іноземних – 19 і   від України – 183 Учасниками конференції були: доктора наук, професора – 64, з яких іноземці – 8 і вітчизняні – 56; кандидати наук, доценти – 72, з яких іноземці – 5 і вітчизняні – 67; докторанти (к.е.н.) – 3 (усі Україна); без вчених ступенів і звань усього  - 63, з яких іноземці – 6 і вітчизняні – 57; ст. викладачі – 19 (усі Україна);викладачі і асистенти – 13, з яких іноземці – 2 і вітчизняні – 11; аспіранти – 19, з яких іноземці – 2 і вітчизняні – 17; здобувачі – 5 (усі Україна); магістранти - 5, з яких іноземці – 2 і вітчизняні – 3; спеціалісти (аудитори)  - 2. Серед учасників конференції були: член-кор. НАНУ, проректор, д.е.н., професор - 1; ректори 2; проректори 4, декани, директора інститутів – 6; завідувачі кафедр – 33.

Метою конференції було дослідження проблем обліку, аналізу, контролю, аудиту і звітності у сучасних умовах глобалізаційних процесів у світовій економіці та обмін досвідом з наукових проблем дослідження  з науковцями Європи та України та сприяння їх практичному впровадженню.

Робота конференції здійснювалась  за наступними напрямами:

1. Міжнародний та національний досвід розвитку обліку в умовах глобалізаційних процесів у світовій економіці.

2. Управлінський облік і контроль у системі стратегічного управління підприємством.

3. Економічний аналіз та аналітичне забезпечення управління діяльністю суб'єктів господарювання.

4. Аудит в умовах світової фінансової кризи.

5. Проблеми гармонізації фінансової звітності в Україні з Міжнародними стандартами фінансової звітності.

На конференції виступили іноземні науковці з окремих держав Європи:Прайсер   Міхаель, (доктор наук, профессор Леуфана університету, м. Люнебург (Німеччина), він же податковий консультант,  партнер «PRS Preißer von Rönn Schultz-Aßberg» (Німетччина), співзасновник Европейського інституту податкового права  у Парижі); Лакіс Вацловас Иозо (д.е.н., професор, зав. кафедри обліку і аудиту економічного факультету Вільнюського університету, Литовська республіка (в співавторстві з професором Ліоніс Гайжаускасом); Добія  Мєчислав (д.е.н., професор, завідувач кафедри бухгалтерського обліку Краківського економічного університету (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie); Ренкас Юрій (к.е.н., Adiunkt, Краківський економічний університет (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie); Коротаєв Сергій Леонідович (д.е.н. доцент, професор кафедри бухгалтерського обліку і аналізу галузей  Білоруського державного економічного університету, директор ЗАТ «АудитКонсульт»); Єщенко Сергій Анатолійович (завідувач лабораторії ОАО НІІ «Будекономіка» при Міністерстві архітектури і будівництва Республіки Беларусії); Немеровець Андрій Виікторович (директор аудиторської компанії ТОВ «АудитІнком», Республика Білорусь; Голочалова Ірина Миколаївна (к.е.н., доцент кафедри бухгалтерського обліку і аудиту, Молдавская економічна академія, м.Кишинів; Мадзінова Рената (Ph.D, Vysoká škola medzinárodného podnikania ISM Slovakia v Prešove); Седлакова Івета (assistant, College of International Business ISM Slovakia).

За результатами  роботи на заключному засідання конференції 22 квітня 2015 року була прийнята Резолюція конференції, яка  була повністю опублікована у Всеукраїнському фаховому журналі «Бухгалтерський облік і аудит». - №5_ 2015. – С. 38-42.    Усім учасникам конференції були вручені Сертифікати учасника. Від учасників конференції було отримано 16  відгуків про проведену конференцію з високою оцінкою.

21 квітня 2017 року проведена  Перша Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Облік, аналіз, аудит і оподаткування в умовах глобалізації економіки» в рамках виконання ініціативної теми кафедри обліку і аудиту ДВНЗ «Ужгородський національний університет» «Облік, аналіз, аудит і оподаткування в умовах глобалізації економіки».

Зважаючи на те, що економіка України знаходитися в умовах трансформаційних процесів, які вимагають науково обґрунтованого підходу до реформування всіх інституційних ділянок, реформування інституцій неможливе без розробки конкретних заходів з вдосконалення обліку, контролю, аналізу, аудиту та оподаткування, підвищення якості і змісту підготовки фахівців, спрямованих на ефективне їх функціонування.

Мета І Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції – це здійснення комплексного наукового розгляду актуальних проблем обліку, контролю, аудиту, аналізу та оподаткування, підвищення якості і змісту підготовки фахівців із залученням зусиль науковців, аспірантів, студентів, встановлення контактів між вченими різних країн, обмін науковими результатами і дослідницьким досвідом.

Програмою інтернет-конференції були   визначені наступні напрями для реалізації названої вище мети: міжнародний та національний досвід розвитку обліку в умовах глобалізації економіки; управлінський облік і контролінг у системі стратегічного управління підприємством; економічний аналіз та аналітичне забезпечення управління діяльністю суб'єктів господарювання; проблеми гармонізації фінансової звітності в Україні з Міжнародними стандартами; бухгалтерський облік у контексті перспектив удосконалення оподаткування підприємницької діяльності в Україні; аудит в умовах глобалізації економіки; якість і зміст підготовки фахівців з напряму 071 «Облік і оподаткування», тези доповідей за якими були представлені науковцями та дослідниками.

Організаторами конференції стали: ДВНЗ «Ужгородський національний університет»; Аудиторська палата України; Спілка аудиторів України; журнал «Бухгалтерський облік і аудит»; Журнал «Економіка. Фінанси. Право»; Білоруський державний економічний  університет; Молдавська економічна академія; Університет Корвінус (Угорщина); Вільнюський університет (Литва); Університет економіки у м. Кракові (Польща); Технічний університет у м. Кошіце (Словацька Республіка); Вища школа Міжнародного бізнесу ISM у м. Пряшеві (Словацька Республіка).

Основними результатами проведення конференції є: створення законодавчих та організаційних передумов для реформування системи бухгалтерського обліку, аналізу, аудиту і оподаткування у відповідності зі світовими стандартами;  гармонізація та узгодження бухгалтерського та податкового законодавства в різних сферах діяльності з метою детінізації економіки; розробка адаптивної обліково-аналітичної системи у господарську діяльність підприємств, яка забезпечить підвищення їх управління та сприятиме ефективному прийнятті управлінських рішень; розробка та уточнення  рекомендацій, направлених на подальше удосконалення якості і змісту підготовки бакалаврів та магістрів відповідно до сучасних вимог глобалізаційних процесів; визначення концептуальних напрямів наукових досліджень для теоретичного обґрунтування та подальшого практичного впровадження рекомендацій.

Для участі в конференції науковцями та дослідниками подано 158 тез доповідей, з яких  - 43 докторів наук, професорів. У конференції в її семи напрямах представлені тези доповідей науковці  з 8 держав, у тому числі з вузів України - 103 (з яких 18 науковців нашої кафедри), а також з іноземних вузів – 55 тез, зокрема: Білорусії - 13 тез; Узбекистану – 9; Молдавії – 5; Болгарії – 3; Литви – 1; Польщі – 1; з окремих вузів Росії – 23.

Важливо, що під час проведення конференції значну увагу було приділено проблемам якості та змісту підготовки фахівців з напряму «Облік і оподаткування». Заслуговують на особливу увагу тези доповідей:  д. псих. н, проф. Калузького державного університету ім. К.Е. Ціолковського М.Р. Арпентьєвої на тему «Динамічні здатності освітньої організації у забезпеченні управління її життєдіяльністю»; д.е.н., проф., зав. кафедри обліку в кредитних та бюджетних установах та економічного аналізу Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана Л.М. Кіндрацької на тему «Взаємозалежність теорії і практики бухгалтерського обліку у процесі підготовки фахівців з обліку та оподаткування»; д.е.н., проф. кафедри обліку і аудиту Вільнюського університету  В.Ю. Лакіса «Підготовка фахівців з обліку і аудиту у Вільнюському університеті»; проф., зав. кафедри обліку і аудиту УжНУ Й.Я. Даньківа «Про систему підготовки фахівців з обліку в угорському університеті «Корвінус» (Будапешт)»; д.е.н., проф., зав. кафедри обліку, аналізу і аудиту Білоруського державного економічного університету на тему «Актуальні проблеми суттєвого співробітництва вузів»; д.е.н., проф. кафедри обліку та економіко-правового забезпечення агропромислового бізнесу Тернопільського національного економічного університету П.Р. Пуцентейла на тему «Якість і зміст підготовки бухгалтера-аналітика»; доцента кафедри обліку і оподаткування  Східноєвропейського університету економіки та менеджменту Н.М. Светлової на тему «Сучасні виклики для бухгалтерської професії»; д. пед. н., проф., зав. кафедри бухгалтерського обліку Національної академії статистики, обліку і аудиту М.Т. Теловатої на тему «Внутрішні чинники, що впливають на конкурентоспроможність вищих навчальних закладів» та інші.

За результати проведеної конференції підготовлені рекомендації, які направлені на адресу Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України, редакціям журналів «Бухгалтерський облік і аудит» та «Економіка. Фінанси. Право», а також Аудиторській палаті України та Спілці аудиторів України.

За матеріалами тез доповідей учасників конференції науковцями  нашої кафедри підготовлений і виданий Збірник тез доповідей обсягом 470 сторінок, з яким можна ознайомитись на сайті кафедри обліку і аудиту:

www.uzhnu-koa.16mb.com/конференції-кафедри/

ІІІ Міжнародна науково-практична конференція  «Удосконалення обліку, контролю, аудиту, аналізу та оподаткування в сучасних умовах інтеграційних процесів у світовій економіці»,відбулася в залі засідань Вченої ради ДВНЗ «Ужгородський національний університет» 18-19 квітня 2018 року, організована Міністерством освіти і науки України,  спільно з кафедрою обліку і аудиту ДВНЗ «Ужгородським національним університетом» та Ужгородським торговельно-економічним інститутом Київського національного торговельно-економічного університету, ДВНЗ «Київським національним економічним університетом ім. Вадима Гетьмана», Львівським торговельно-економічним університетом, Журналом «Бухгалтерський облік і аудит», Білоруським державним економічним університетом (Республіка Білорусь), Молдавською економічною академією (Республіка Молдова), Вільнюським університетом (Литва), Університетом економіки у м. Кракові (Польща), Вищою школою менеджменту  і підприємництва ISM (м. Пряшів, Словацька Республіка).

Конференція присвячена актуальним  проблемам регіональної економіки, бухгалтерського обліку, аналізу, аудиту, контролю та оподаткування і звітності в сучасних умовах інтеграційних процесів в світовій економіці.

Робота конференції реалізована у розрізі чотирьох напрямів: «Міжнародний та національний досвід розвитку бухгалтерського обліку і контролю як науки та практичної діяльності», «Управлінський облік та економічний аналіз у системі оперативного і стратегічного управління підприємством», «Оподаткування, звітність і аудит: сучасний стан і перспективи розвитку», «Регіональні і глобальні проблеми розвитку економіки».

У роботі конференції взяли участь 220 осіб, з них – 1 радник САГСУР при Кабiнетi Мiнiстрiв, 1 член-кореспондент НАН України, - 1 член НААН України,  - 3 Академіка Академії економічних наук,  - 36 докторів наук,118 кандидатів наук. Представлено 60 науково-освітніх установ(Білоруський державний економічний університет, Вільнюський університет, Відокремлений підрозділ Національного університету біоресурсів і природокористування України «Ніжинський агротехнічний інститут», Вінницький національний аграрний університет, ВНЗ «Міжнародний технологічний університет «Миколаївська політехніка», Державний університет Молдови, ДВНЗ "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана", ДВНЗ "Національний гірничий університет", ДВНЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника", ДВНЗ "Ужгородський національний університет", ДВНЗ «Університет банківської справи», Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, ДУ “Інститут регіональних досліджень ім. М.І. Долішнього НАН України”, Житомирський державний технологічний університет, Запорізький інститут економіки та інформаційних технологій, Івано-Франківський навчально-науковий інститут менеджменту Тернопільського національного економічного університету, Інститут економіки промисловості НАН України, Карпатський біосферний заповідник, Київський національний торговельно-економічний університет, Київський національний університет технологій та дизайну, Краківський економічний університет (Польща), Луцький кооперативний коледж Львівського торговельно-економічного університету, Львівський державний університет внутрішніх справ, Львівський торговельно-економічний університет, Миколаївський національний аграрний університет, Мінський державний політехнічний коледж, Молдавська економічна академія, Мукачівський державний університет, Науково-дослідний інститут фіскальної політики Університету ДФС України, Національна академія статистики, обліку та аудиту, Національний лісотехнічний університет України, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Національний транспортний університет, Національний університет «Львівська політехніка», Національний університет біоресурсів і природокористування України, Національний університет водного господарства та природокористування, Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова, Національний університет харчових технологій, НДІ праці і зайнятості населення Мінсоцполітики і НАН України, Одеський національний економічний університет, ОАО «НИИ Стройэкономика» (Білорусія), Придунайська філія ПрАТ «ВНЗ Міжрегіональна Академія управління персоналом», Середньоросійський інститут управління – філіал РАНХиГС, Східноукраїнський національний університет імені В. І. Даля, Таврійський державний агротехнологічний університет, Тернопільський національний економічний університет, Тернопільський національний технічний університет ім. І. Пулюя, Ужгородський торговельно-економічний інститут Київського торговельно-економічного університету, Українська академія друкарства, Українська інженерно-педагогічна академія, Університет державної фіскальної служби України, Університет Короля Данила, Університет митної справи та фінансів, ФДБОУ ВО «Дагестанський державний університет» (Російська федерація), Харківський державний університет харчування та торгівлі, Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця, Черкаський інститут ДВНЗ «Університет банківської справи», Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Чернігівський національний технологічний університет, Чорноморський національний університет ім. Петра Могили.

Географія учасників конференції  охоплює 8 країн (Україна, Польща, Словацька Республіка, Литва, Республіка Білорусь, Республіка Молдова, Російська Федерація (Республіка Дагестан) та 32 міст (м. Вільнюс, м. Вінниця, м. Дніпро, м. Житомир, м. Запоріжжя, м. Івано-Франківськ, м. Ізмаїл, м. Ірпінь, м. Київ, м. Кишинів, м. Краков, м. Львів, м. Луцьк, м. Махачкала, м. Мелітополь, м. Миколаїв, м. Мінськ, м. Мукачево, м. Ніжин, м. Одеса, м. Орел, м. Пряшев,  м. Рахів, м. Рівне, м. Сєвєродонецьк, м. Тернопіль, м. Ужгород, м. Харків, м. Херсон, м. Черкаси, м. Чернігів, м. Чернівці).

Учасниками представлено 163 доповідей, присвячених різноманітним аспектам регіональної економіки, бухгалтерського обліку, аналізу, аудиту, контролю та оподаткування і звітності в сучасних умовах інтеграційних процесів в світовій економіці.

За участі великої групи вітчизняних та зарубіжних фахівців, розглянуто комплекс актуальних проблем регіональної економіки, бухгалтерського обліку, аналізу, аудиту, контролю та оподаткування і звітності в сучасних умовах інтеграційних процесів в світовій економіці.  Велика увага приділена залученню зусиль науковців до практичного впровадження їхніх розробок в роботу господарюючих суб’єктів та органів влади, встановленню контактів між вченими різних країн, обміну науковими результатами та дослідницьким досвідом.

Обговорювались актуальні питання: наукових досліджень з бухгалтерського обліку в Україні; полігамії облікових ’’теоретиків’’; позитивізму у розвитку методології бухгалтерського обліку; ролі інформації в сучасному управлінському середовищі на підприємстві; облікового забезпечення процесу сталого розвитку через призму екологічної складової; розвитку нефінансової звітності у контексті становлення екологічно-соціально-орієнтованої економіки; соціальної функції бухгалтерського обліку в сучасному бізнес-середовищі; новацій щодо трансформації фінансової та консолідованої звітності українських підприємств в звітність за міжнародними стандартами; ризиків бізнесу в умовах гібридної війни; захист облікової інформації в умовах гібридної війни; облікових аспектів фінансування соціальних проектів на засадах венчурної філантропії в умовах гібридної війни; суперечностей в оподаткуванні діяльності підприємства під час провадження процедури банкрутства; облікові аспекти земельних відносин у сучасних умовах інтеграційних процесів; бухгалтерського обліку в контексті розвитку інформаційного суспільства; результатів модернізації системи бухгалтерського обліку в державному секторі; перспектив автоматизації управлінського обліку на підприємствах України; використання сучасних інформаційних технологій в системі стратегічного управлінського обліку підприємств; особливостей автоматизації аудиту в Україні; ризиків в аудиті; напрямів удосконалення регіональної політики та шляхи вирішення проблем територіального розвитку економіки; трансформації видавничо-поліграфічної діяльності України внаслідок інституційних змін; вдосконалення системи статистики України на основі дослідження функціонування USDA; збереження природних цінностей та запровадження дієвих еколого-економічних механізмів для сталого розвитку в Карпатському регіоні; перспектив розвитку медичного страхування в Україні; розвитку рекреаційно-туристичного комплексу сільських територій регіону тощо.

У центрі уваги були питання співпраці науковців та уніфікація і  гармонізація наукових досліджень.

За матеріалами тез доповідей учасників конференції науковцями  нашої кафедри підготовлений і виданий Збірник тез доповідей обсягом 468 сторінок, з яким можна ознайомитись на сайті кафедри обліку і аудиту:

www.uzhnu-koa.16mb.com/конференції-кафедри/

Науковцями кафедри за 2011 – 2018 рр. видані  наступні монографії:

1.Професори Ножова Г.М. та Даньків Й.Я.: Професія цілеспрямованих і справедливих. Колективний портрет кафедри обліку та аудиту Ужгородського національного університету: Науково-популярне видання/ Г.М. Ножова, Й.Я. Даньків.- Ужгород: УжНУ - Карпатська вежа (ISBN 976-966-8269-27-1),2011. – 132 с.

2. Професор Ножова Г.М. у співавторстві з колективом науковців економічного факультету  підготовлено монографію: Регіон: проблеми стратегічного розвитку.- Ужгород: Ліра.-2008.- 196 с.

3.Доцент Слюсаренко В.Є видала: Формування інституту громадянського суспільства, регіональні аспекти: Монографія /В.Є. Слюсаренко.- КП «Ужгородська міська друкарня», Україна, Ужгород, 2013р.- 160с. ISBN 978-966-2981-87-8

4.Доцент Кесарчук Г.С. у співавторстві видала: Активізація соціально-трудового потенціалу регіону: Монографія / В.П.Мікловда, М.М.Пітюлич, Г.С.. – КП «Ужгородська міська друкарня».- 2013 рік,160 с.

5.Доцент Семйон В.С. у співавторстві з Кондрич В.І. видала монографію: Бухгалтерський облік і аналіз виробництва продукції виноробства.- Житомир: ПП «Рута», 2013. – С.8-64.

6.Професор Ножова Г.М. у співавторстві з колективом науковців Іжевського інституту (Росія) видала колективну монографію: Современное состояние, тенденции и перспективы развития стран СНГ: экономический, социальный и экологический аспекты (Серия: Экономическое славяноведение»под научной редакцией д.э.н., проф. Павлова К.В. и к.э.н., доц. Юсупова И.З./ в 2-х ч. Часть – Ижевск: Изд-во Института компьютерных исследований, 2014, 900 с. // (Ножова Г.Н.: глава 69. Механизмы промышленной политики в контексте управления инновационно-инвестиционной деятельностью в регионах Украины), с.231-242.   

7. Професори Даньків Й.Я., Остап'юк М.Я. Історичні нариси обліково-правової культури: Європа і Україна (від зародження до наших днів): монографія / Й.Я.Даньків, М.Я.Остап'юк. - Ужгород: Вид-во УжНУ «Говерла», 2015. - 160 с. ISBN 978-966-2095-98-2.

8. Даньків Й.Я. Теоретичні концепції заробітної плати (суть, форми та системи оплати в умовах організації виробництва) / Й.Я. Даньків, Остап’юк М.Я., В.Й. Даньків // Економічні та виробничо-економічні системи в координатах сталого розвитку: Колек. монографія /// за ред. А.О.Касич, М.М. Хоменко. – Кременчук: Кременчуцька міська друкарня, 2015. – 228 с. (Кременцуцький національний університет імені Михайла Остроградського). - Кременчуг,  2015. - С. 210-219. ISBN 978-917-641-041-6.

9. Левкулич В.В. Витрати у системі управління якістю продукції. Монографія. – Ужгород: ФОП «Бреза», 2015. – 241с.

10. Слюсаренко В.Є. Аудит: сучасний стан та перспективи розвитку в Україні: монографія/ В.Є. Слюсаренко –К. : ТОВ «Центр учбової літератури». - 2014 - 184с.

11. Облік, аналіз, аудит, звітність та оподаткування в умовах глобалізації економіки: монографія / за ред. к.е.н., проф. Й.Я. Даньківа. Ужгород: Видавництво УжНУ «Говерла», 2018. – С.39-49.- 300 с. ISBN 978-617-7333-53-0

12. Витрати підприємницького сектора України: методологія та практика: [моногр.] / Г. М. Колісник. – Ужгород: ПП «АУТДОР-ШАРК», 2016. – 360 с. ISBN 978-617-7132-65-2

13. Даньків Й.Я., Остап'юк М.Я. Історичні нариси обліково-правової культури: Європа і Україна (від зародження до наших днів): монографія / Й.Я.Даньків, М.Я.Остап'юк. - Ужгород: Вид-во УжНУ «Говерла», 2015. - 160 с. ISBN 978-966-2095-98-2

 

 

Відповідальний за інформацію: Даньків Йосип Якимович
Дата оновлення сторінки: 26.11.2018