ННІ євроінтеграційних досліджень


З історії інституту

Навчально-науковий інститут євроінтеграційних досліджень є структурним підрозділом університету, створеним 2006 року для здійснення наукових пошуків, пов’язаних з базовими геостратегічними орієнтирами України, реалізацією євроінтеграційного спрямування у зовнішній політиці української держави. Незмінним керівником інституту є його директор – Артьомов Іван Володимирович, кандидат історичних наук, доцент.

За 13 років своєї діяльності інститут неодноразово виходив переможцем конкурсів наукових проектів, що їх оголошувало МОН України на виконання науково-дослідних робіт із державним фінансуванням, успішно реалізовував європейські проекти, зокрема гранти Міжнародного Вишеградського фонду, готував експозицію університету на ряді міжнародних освітянських виставок у м. Київ та виборював за це для університету престижні нагороди.

Серія видань «Євроінтеграція: український вимір», започаткована інститутом у 2007 році, налічує на сьогодні 30 випусків, 13 із яких рекомендовано Міністерством освіти і науки України як навчальні посібники для студентів вищих навчальних закладів.

Робота інституту відзначена подяками від Міністерства закордонних справ України та секретаріату Президента України. Видання інституту з проблематики євроінтеграції України удостоєні Диплома Всеукраїнського конкурсу «Університетська книга – 2010», золотої медалі Міжнародної виставки «Сучасна освіта України-2011» в номінації «Видання підручників нового покоління для профільних вищих навчальних закладів», «Освітянського Оскара» у 2012 році, гран-прі у номінації «Видання підручників та навчальних посібників нового покоління» на ХХХ Ювілейній спеціалізованій міжнародній виставці «Освіта та кар’єра – День студента 2016».

Інститут заснував і видає два періодичні друковані видання – збірники наукових праць «Геополітика України: історія та сучасність» та «Міжнародний науковий вісник», які мають міжнародний стандартний серійний номер ISSN, а також сайти на спеціалізованій платформі «Наукова періодика України»; вміщеним у них науковим статтям присвоюється цифровий ідентифікатор DOI, вони також індексуються в Index Copernicus.

З липня 2019 р. збірник наукових праць «Геополітика України: історія та сучасність» включено до Переліку наукових фахових видань України за спеціальністю 292 «Міжнародні економічні відносини», йому присвоєно категорію «Б».