Спорт і дозвілля

Життя студентів Ужгородського національного університету після занять цікаве і насичене. Активно працюють органи студентського самоврядування: Профком студентів УжНУ, Студентська рада університету та Наукове товариство студентів та аспірантів. Основним завданням студентських організацій є сприяння отриманню студентами якісної вищої освіти, активної участі у науково-пошуковій роботі, забезпечення та дотримання гідних умов навчання, проживання, організації змістовного дозвілля. Вони тісно співпрацюють з адміністрацією університету в реалізації навчально-наукових програм, соціального захисту студентів, розподіляють місця у гуртожитку, приймають участь у роботі стипендіальних комісій, організовують наукові, спортивні, благодійні, екологічні та мистецькі проекти для студентів. Координує діяльність структурних підрозділів з питань організації виховної роботи, органів студентського самоврядування університету та співпрацює з громадськими організаціями з питань національно-громадянського виховання студентської молоді – відділ гуманітарно-виховної роботи.

Телевізійна конкурсна програма «Інтелектуальні бої 2015»

При організації виховної роботи в УжНУ насамперед враховуються специфічні соціально-культурні та регіональні особливості краю. Закарпаття – унікальне за своїм  національним складом, геополітичним та геоекономічнимрозташуванням, межує з чотирма країнами Західної Європи, тому виховання студентської молоді здійснюється на основі традицій, звичаїв, відповідає потребам етнокультурного відродження та розвитку як українського народу, так і представників інших етносів, що проживають у регіоні, передбачає надання їм широких можливостей для пізнання своєї історії, традицій, звичаїв, мови, культури, національного самоусвідомлення.

Наші студенти – активні учасники міжнародних та всеукраїнських спортивних змагань, конкурсів та олімпіад з різних галузей науки і культури, де неодноразово ставали переможцями. Вже стало доброю традицією обмін студентами між УжНУ і закордонними вузами-партнерами для проведення семестрового навчання, практики та стажування. Під час таких поїздок наші студенти збагачуються знаннями, знаходять нових друзів та отримують незабутні враження.

Відзначення Міжнародного дня студента

Студентські заходи проходять настільки творчо і цікаво, що часто виходять за межі університету. Це і відзначення Дня знань, річниці УжНУ, Міжнародного дня студента, Днів факультетів, Дня Святого Валентина, проведення огляду-конкурсу «Краща/гірша кімната гуртожитку», «Кращий гуртожиток», інтелектуальної гри «Брейн-ринг», конкурсу краси «Міс УжНУ», екологічних рейдів, бограч-фестивалів, спортивних свят, мистецького конкурсу художньої самодіяльності «Студентська весна» тощо. У 2015 році вперше було започатковано телевізійну конкурсну програму «Інтелектуальні бої 2015» з метою виявлення обдарованої молоді, розвитку інтелектуальних, творчих здібностей випускників шкіл, їх профорієнтації та організації змістовного дозвілля.

Мистецький конкурс художньої самодіяльності «Студентська весна 2015»

Під керівництвом студпрофкому студенти щороку проводять збір коштів і подарунків дітям-сиротам, відвідують школи-інтернати та дитячі будинки області, приймають участь у волонтерському русі допомоги ветеранам таВсеукранських соціальних проектах.

В університеті активізується робота щодо створення гуртків за інтересами та колективів самодіяльності. Крім студентських команд КВК працює вокальна студія «Соло Міо», танцювальний колектив «Шовкова косиця» та літературні гуртки.

Конкурс краси «Міс УжНУ-2015»

З метою вдосконалення спортивної майстерності та якісного формування збірних команд в університеті організовано роботу спортивних секцій. Понад 20% загальної кількості студентів займаються у секціях з волейболу, баскетболу, легкої атлетики, футболу, чарлідінгу, шейпінгу тощо.

Традиційно проводяться спартакіади серед студентів та Дні здоров’я, акції проти куріння та ін. Підсумки спортивної роботи в університеті проводяться на щорічній загальноуніверситетській Спартакіаді.

Спортивні заходи, без сумніву, сприяють залученню молоді до посильних занять спортом. У цьому напрямку проводяться: туристичні походи колективів факультетів, змагання між командами викладачів і студентів, змагання між факультетами за кубок ректора, акції щодо пропаганди здорового способу життя.

Детальніша інформація про Відділ гуманітарно-виховної роботи.

Контактна інформація:

Tел.:  +38 0508782706